13 yaşında Balkan şampiyonu olan milli judocu Melodi misyon büyüttü

Yunanistan’ın Kozani kentinde 3-4 Eylül’da planlı Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda bir numara olan 13 yaşındaki milli sportmen Şarkı Topçu, şimdi ümitlerde Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyor.

Sakarya’daki okulunda açılan ağırşak sebebiyle 9 yaşında judo ile tanışan Yol Futbolcu, aldığı eğitim bilimi sebebiyle gelişme kaydederek Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde müsabakalara katılmaya başladı.

Erenler ilçesi Çaybaşı Yeniköy Mahallesi’ndeki judo salonunda bunaltıcı şekilde fiilen gücük sürede Türkiye birincisi olan Melodi, milli takıma seçildi.

Antrenörü Mehmet Şen gözetiminde Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’na yeryüzü dolgunca şekilde hazırlanan Haz, 40 kiloda kızıl madalya kazanmanın gururunu yaşadı.

Bir yıl daha yıldızlarda yarıştıktan bilahare ümitler kategorisinde savaşım edecek milli sportmen, hedeflerini akdetmek üzere çalışmalarına çabukluk verdi.

“Azimle çalışarak ilerledim”

Terane Topçu, AA muhabirine, okulu ve sporu birlikte götürdüğünü, azimle fiilen ilerlediğini belirterek, “Türkiye ve Balkan birincisi oldum. Seçme dönüş egzersiz olmasa de koşun ve tavır antrenmanları yapıyorum. Mahallemizde judo salonu olması bizim amacıyla basit oluyor.” dedi.

Ezgi, Balkan Şampiyonası’na ailesi ve arkadaşları sebebiyle motivasyonu efdal şekilde katıldığını dile getirdi.

Şampiyona öncesinde haddinden fazla fazla çalkantı ve stres yaşadığını anlatan Nağme, “Maçlara çıkınca rahatladım. Özlük kategorimde 20 sporcu ortada birinci oldum. Çokça mutlu oldum; antrenörlerim, arkadaşlarım ve ailem da bahtiyar oldu. Amacım, Avrupa, dünya ve olimpiyat şeklinde açınmak. Önümüzdeki Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda kızıl madalya almayı hedefliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Antrenör Mehmet Bayındır: “Hedeflere bir bir yayılmak için savaşım edeceğiz”

Judo antrenörü Mehmet Bayındır birlikte yetenekli sporcuları keşfederek vatana ve millete leziz sporcular esermek üzere savaşım ettiklerini belirtti.

Ezgi’nin, giderek Avrupa, acun ve olimpiyat şampiyonalarında merhale yapabilecek bire bir sportmen olduğuna meni eden Şen, “İnşallah çalışmalarımıza tamam cevvaliyet bitmeme yazar hedeflere bir bir vurmak amacıyla uğraş edeceğiz. Yıldızlar kategorisindeki en balaban şampiyonluk, Balkan Şampiyonası. O kategoride şampiyona Şarkı’birlikte. Ümitlere bire bir yıl elan var. Felek namına aynı sene elan yarışacak. Ümitlerde bile hedeflerimiz Avrupa, acun ve olimpiyat olarak bitmeme edecek.” ifadelerini kullandı.Share: