15 Orak Ayı Milli İrade Muay Thai Şampiyonası başladı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 15 Temmuz Milli İrade Muay Thai Şampiyonası, minikler ve yıldızlar kategorisindeki sporcuların müsabakalarıyla başladı.

Kocaeli Muay Thai İl Temsilciliği yoluyla planlı ve Gebze İlçe Toyluk ve Spor Müdürlüğünün katkıda bulunduğu 15 Orak Ayı Milli İrade Muay Thai Şampiyonası, minikler ve yıldızlar kategorilerinde vadi kayran 10-13 gözyaşı arası sporcuların müsabakalarıyla başladı. Gebze Mecbur Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova ve Tekirdağ kalkışmak üzere 8 ilden sporcuların katıldığı turnuvanın ilk gününde, 118 sporcu şampiyonluk için ringde arak döktü.

“Bu maçlarla sporculara tecrübe kazandırıyoruz”

Kocaeli Muay Thai İl Temsilcisi Osman Şığva, “Turnuvamız, 15 Orak Ayı Milli İrade Kupası adı altında 3 gün süresince sürecek olan minikler, yıldızlar, çoluk çocuk ve erkân kategorilerinde yapıyoruz. 8 ilden kestirmece 370 sporcumuzla turnuvamız devam ediyor. Tığ Kocaeli Muay Thai İl Temsilciği namına 15 Orak Ayı ruhunu neşelendirmek amacıyla turnuvamızın ismini alelhusus bu şekilde düzenlemeye değişmeyen verdik. Bu konuda gençlerimiz bu ruhla, bu bilinçle maçlara ortaklık gösterdiler. Maçları imtina etmek ve bağlılaşım çerçevesinde yapıyorlar. Bizler üstelik bu konuda elimizden mevrut gayreti göstermeye çalışıyoruz. İleride Türkiye şampiyonası olsun, Avrupa, acun şampiyonlarına katılacak sporcular için önce mertebe olan hazırlık maçlarımızı düzenleyerek sporcularımıza benzeri nebzede olsa katıda bulunuyoruz, deneme kazandırıyoruz. Antrenörler da bakir katılan sporcularını deniyorlar. İlerisi için onlara nazik tıpkı fayda sağlıyoruz bu konuda. Ebeveynlerin, çocuklarını spor üstüne teşvik etmesini istiyoruz. Yapı konusunda bir sıkıntımız yok. haddinden fazla pir tesislerimiz var” dedi.

“Çocukların ilgilerini spora yönlendirmelerini istiyoruz”

Arsıulusal yargıcılık özne ve 15 Orak Ayı Milli İrade Muay Thai Şampiyonası Temel Hakemi Ramazan Bağlan ise, “Gençlerimizin, kulüplerimizin, antrenörlerimizin bu soy faaliyetlere henüz aşkın katılmalarını istiyoruz. Bu turnuvalarda kendilerini gösteren sporcularımızın antrenmanlı bire bir şekilde, pratiklerini yapmış şekilde milli takıma büyüklüğünde yükselmelerini istiyoruz. Baya bati bire bir katılım var. Dikme yaşken eğilir. Bu soy sporlara basit yaşlarda katılmalarını destekliyoruz. Velilerimiz dahi çocuklarıyla beraber maçlara geliyorlar. Onların birlikte destekleri çokça kocaman çocuklarımız amacıyla. 43 şerha hakemimiz bu maçlarda vazifeli. Bu hakemlerimizin beyninde ulusal, uluslararası, havza ve aday hakemlerimiz var. Biz daha çok toprak ve aday hakemlerimizin buralarda görev yapmasını sağlıyoruz. Zira onların az buçuk daha ameliye yapması üzere burada onlara fariza veriyoruz. Ego buradan velilere sesleniyorum; çocuğunuz ne spor branşını istiyorsa ayırt etmez. Kâfi ki spor yapsınlar. Çünkü düzlem çokça üzücü durumda. Etil Alkol ve uyuşturucular ilkokulların kapılarına kadar geldi. Çocukların onlardan kurtulmaları amacıyla ilgilerini spora yönlendirmelerini istiyoruz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: