16 yaşındaki ortaöğretim öğrencisi kız eşeysel istismara uğradığı için intihar girişiminde bulundu!

Rize’de faal 16 yaşındaki lise akıbet sınıf öğrencisi G.E., 7 kamer geçmiş iddiaya bakarak ekol servis şoförü akrabası, evli ve 2 çocuk babası K.E.’nin aday ve fiziksel tacizine uğradı. Serviste kimsenin olmadığı anlarda kızı taciz fail K.E., yaşananları anlatmaması amacıyla tehdit etti. G.E.’nin tacizlere elan çok dayanamayıp, yaşadıklarını haziran ayında anlattığı arkadaşları, durumu okul idarecilerine bildirdi. İdarecilerin bilgi verdiği ailenin yansıtma konusunda gözaltına alınan ve soruşturma başlatılan K.E. karşı ocak hapsi kararı verildi.

KENDİNİ ÇEKMEK İSTEDİ

Yaşadıklarının etkisinden kurtulmaya çalışırken G.E., bu el üstelik başından geçenleri anlattığı akrabası B.E. yoluyla olayları temas etmek için çağrıldığı evde iddiaya göre cinsî istismara uğradı. Ayrımsız süre korkudan yaşadıklarını kimseye anlatamayan G.E., geçen hafta durumu ailesine açtı. Sülale, Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na yanlışlık duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatılırken, G.E., yaşadıklarının etkisiyle 20 Eylül’bile evde kendisini iple tavana asarak, intihara kalkıştı. Sesleri duyan temel ve babasının sonuç anda yetişmesi ile kurtarılan G.E., ihbarla mevrut sağlık ekiplerinin evvel müdahalesi sonrası ambulansla Rize Celal Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan ve ruh bilimsel destek sunulan G.E.’nin esenlik durumunun ferah olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDI

Olayın arkası sıra B.E., savcılık talimatıyla bitirmiş marifetiyle gözaltına makbuz. G.E. için Adli Tababet Kurumu’nca adli tetkik raporu düzenlenerek, savcılığa gönderildi. Jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye atıf edilen B.E., ‘çocuğun kalifiye tensel istismarı’ suçundan dün akşam çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

YAŞADIKLARINI ÇİZMİŞ

G.E.’nin yaşadığı taciz ve cinsî sömürme olaylarını resimlere yansıttığı ortaya bundan sonra. Kendisine taciz ve eşeysel istismarda bulunanları ‘Joker’ filminin karakteri ile yansıtan G.E.’nin, resimlerinde intihar fail, benzeri köşede ağırbaşlı bekleyen kız figürlerine düzlük verdiği görüldü. Kızın resimlerine antrparantez ‘Yorgunluk vakit kaybetmeden bedende olmaz, genişlik haddinden fazla dahi yüreklerde, hayallerde, umutlarda olur’ notu düştüğü görüldü.

“BAHSETMEK İÇİN ÇAĞIRIP İSTİSMAR ETTİ”

Yaşadıklarını anlatan G.E., “Bana müteveccih servis şoförü K.E.’nin tacizleri oldu. Kardeşimin okula gelmediği zamanlarda arabada bekâr olmamdan faydalandı. Okulla ocak arasında uzun bire bir duruluk var ve bunun 10-15 dakikalık kısmı ormanlık alandan geçiyor. Servisin peş kapısının açılmadığını söyleyerek ön koltuğa, yanına oturmamı söylüyordu. Sefer boyunca taciz ediyordu. Bu tacizleri arkadaşlarıma anlatınca onlar de meslek yönetimine ve aileme bildirdi. O kişiye, karı hapsi cezası verildi. Ego yaşananları akrabam B.E.’ye anlattım. O üstelik karşı karşıya bahsetmek için beni arkadaşının evine çağırdı. Geçmiş bu taciz olayını konuştuk sonrasında bana eşeysel istismarda bulundu. Beni ‘Yaşananları herkese anlatırım’ diye niteleyerek yıldırma etti ve apayrı tıpkısı çevrim ikinci posta bunu yaptı. Yaşadığım bu süreci resme döktüm. Kimseye anlatamadığım için birlikte yaşadığım o süreci resimlerle dile getirdim. Bu süreç içerisinde ailemin değerini çokça elan ongun anladım. Ailemin desteği ile ben yaşadıklarımla mücadele etmeyi öğrendim. Yaşanan bu çeşit olumsuzluklara alın kimse sessiz kalmasın, sesini çıkarsın, kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın” diyerek konuştu.

“ADALET ETTİĞİ CEZAYI ALMALI”

G.E.’nin babası E.E. ise “Çocuğum intihar ediyordu, onu ipten aldım. Bana ‘Baba bugün beni kurtardın, erte kurtarabilecek misin?’ diyor. Zaman benim kızımın başına mevrut yarın aynı başkasının başına gelebilir. Bu asıl insanlar hak ettiği cezayı gerçeklenmiş almalı” dedi.Share: