2 kişiyi öldürüp 2 polisi da vuran saldırgan aynı akşam benzeri kıya henüz işlemiş

Başakşehir’da bire bir evden cebe sesleri yükseldiği ihbarı konusunda fenomen adına polis güçleri ekipleri evde Ergül Beyaz Zehir (28)’in donmuş vücuduyla karşılaşmıştı. Bu sırada yakın benzeri sokaktan de silah sesleri yükseldi. Buraya sabık polis güçleri, G.G. adlı kişinin yengesi Güllü Güler (61) ‘i öldürdüğü Bağlılık Güler ve Ihtiyaç Belen’yi ise yaraladığı belirlendi. G.G.’nin motosikletle kaçtığı tespit edildi.

KİMLİK KONTROLÜ YAPAN 2 POLİSİ DE VURDU

Polisin aradığı G.G. Fatih Nişanca Mahallesi Kenanbey Sokak’ta ortaya daha çok. G.G. ve yanındaki yaşama, kimlik soran polislere incitici açtı. Saldırıda iki polis güçleri yaralandı. Çorlu polisler hastaneye kaldırılırken 2 saldırgan muvakkat kendisine kaçtı.

VİYADÜK ALTINDA SAKLANIRKEN YAKALANDI

Fatih’te polislere silahlı akın olayını gerçekleştirdikten sonradan bambaşka tıpkısı taksiyle yeniden Başakşehir bölgesine geldiği belirlenen suratsız, güzergahlardaki yekpare düzenlilik kameraları incelenerek izlem edildi. Polis Güçleri şüphelinin çalılardan oluşan tıpkısı bölgede gizli olma ihtimali üstüne dronlarla kontrol yaptı. Yapılan icraat sonucu Şahintepesi ile Güvercintepe ortada mevcut viyadüğün altında saklanan şüphelinin yakalandığı öğrenildi. Şüphelinin üzerinden tıpkı tabanca ile 74 mermi bulundu.

İLK SORGUSUNDA “BEN YAPMADIM” DEDİ

Yakalandıktan sonra keyif kontrolünden geçirilip Düzenlilik Ofis Müdürlüğü’ne getirilen keleş Güven Güler, yapılan önce sorgusunda yaptıklarının hepsini inkar ettiği öğrenildi. Kıya ve yaralama olaylarını kendisinin yapmadığını argüman eden şüphelinin, polislere keskin ettiği iddialarını bile akseptans etmediği belirtildi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenilen şüphelinin Cinayetleri neden işledin sorununa “Ben kimseyi öldürmedim. Kimseyi yaralamadım” cevabını verdiği bildirildi.

GECE BİR KİŞİYİ DAHA ÖLDÜRMÜŞ

Başakşehir’üstelik 2 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaralayan peşi sıra Fatih’te iki polisi vuran, saklandığı köprü yol altında yakalanan Atılganlık Güler’in aynı cinayeti daha ortaya bundan sonra. Şüphelinin 19 Eylül 2022 tarihinde saat 03.00 sıralarında arkadaşı Ergül Beyaz Zehir’i öldürdükten sonra, yanına 17 yaşındaki A.A.’yı alarak bu posta Küçükçekmece’bile mevcut Celal M. ünlü arkadaşına gittiği belirleme edildi. Şüphelinin aralarında çıkan tartışma sonucu Çap M.’yi birlikte tabancayla vurarak öldürdüğü belirlendi.

SAKLANMA İSTEĞİ AKSEPTANS EDİLMEYİNCE MERMI YAĞDIRMIŞ

Polis soruşturmasında şüphelinin elan sonradan amcasının evine anbean saklanmaya çalıştığı ancak aksülamel görünce bu posta yengesi Güllü Güler’i öldürdüğü, peşi sıra bir binada oturan eniştesi Kesat Bel ve eşi Bağlılık Bayır’yi vurarak yaraladığı belirlendi. Şüphelilerin sorgusuna Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü, Cinayet Kürsü Amirliğinde bitmeme ediliyor.Share: