5. kattan atılmış yeni doğan bebeğin katili, 15 yaşındaki annesi çıktı: Hamile olduğumu bilmiyordum, panikle attım

Alanya’da sabah saatlerinde eskimemiş doğan aynı bebeği apartman girişinde gören vatandaşlar 112 Evgin Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar konusunda bölgeye güllabi ve afiyet ekipleri irsal edildi. Eskimemiş doğan bebeğin cinsiyetinin kız olduğunu ve yaşamını yitirdiğini belirledi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Jandarma ekipleri yaptıkları incelemeler ve düzenlilik kamerası görüntülerinde bebeğin apartmanın 5. katından atıldığını belirleme etti. 6. dairenin methal ve cağ penceresindeki zaman lekeleri zımnında Gürcistan uyruklu ana İ.S. (55), kızı N.S. (15) ve ağababa B.S. (55) gözaltına alındı.

ATAN KİŞİNİN ANNESİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yapılan araştırmalar sonucunda yeni doğan ve apartmanın 5. katından atılmış bebeğin 15 yaşındaki N.S.’ye ilgilendiren olduğu belirlendi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından ana İ.S., ağababa B.S. ve kızları N.S. adliyeye irsal edildi. N.S.’nin savcılık ifadesinde, “Iki Canlı olduğumu bilmiyordum. Tuvalete girdiğim sırada sancım başladı. Henüz sonra mevlit gerçekleşti. Çağa geberik doğdu. Bende paniğe kapılarak aşağıya attım” dediği öğrenildi.

TUTUKLANDILAR

Müddeiumumilik ifadelerinin arkası sıra mahkemeye çıkarılan esas İ.S., ağababa B.S. ve kızları N.S. tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Share: