‘9. Eker I Run Koşusu’ için geri tadat başladı

Eker I Run Koşusu, 2 Ilk Teşrin Münasebet günü Bursa’da düzenlenecek. Bu sene dokuzuncusu yapılacak olan Eker I Run’ koşusuna Türkiye birlikte karışma gelmek üzere bütün 16 ülkeden, 2 bin 600’den çok sportmen katılacak.

2 Ilk Teşrin Alım Satım haset Uludağ’ın zirvesinden Bursa Eker Meydan’a akilane yapılacak olan organize, binlerce koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor.

9. Eker I Run’dahi, büyük koşuları, paten yarışı kategorilerinde delege kontenjanın dolduğu ve kayıtların kapandığı bildirildi. Yarışma günü aktiflik alanında koca sporcu ve paten yarışı kaydı alınmayacak. Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyanın ayrımlı ülkelerinden koşucuların korkulu sargı gösterdiği referans süreci, 2638 online kayıtla tamamlandı. Etkinlik günü Minik Adımlar Koşusu için alanda yaptırılacak kayıtlarla bu sayının 3 bine yaklaşması bekleniyor. 9. Eker I Run’üstelik, Türkiye de dahil kalkışmak üzere hep 16 ülkeden sporcular düz alacak.

71 KURUMSAL TAKIM KATILIYOR

Eker I Run’üstelik bildirme nazik heyecanlardan biri üstelik Kurumsal Takımlar arasında yaşanıyor. Markaların koşun takımları yıl süresince bekledikleri Eker I Run’da kadro ruhunu zirveye çıkaran benzeri savaş ortaya koyuyor. Eker I Run’bile birlikte koşmanın verdiği mutluluk ve aidiyet hissi, düzentileme arkadaşlarının sinerjisini elan dahi artıyor. 9. Eker I Run’a aralarında; QNB Finansbank, Vestel, Michelin, Tofaş, Şişecam, Oyak Renault, İş Bankası, Uludağ İçecek, Karsan Otomotiv, CarrefourSA, Andros, Nestle, Bosch ve Bursa Büyükşehir Belediyesi kadar gurur ve markaların bulunduğu toplanmış 71 Kurumsal Takım katılıyor.

KAPSAYICI VİZYONUYLA HERKESİ KUCAKLIYOR

“Ritmini Yakala” mottosuyla yapılacak olan Eker I Run; yalnız arzulu koşucuları değil, koşun sporuna sargı duyan herkesi kucaklayan etraflı benzeri vizyonla hayata geçiriliyor. Hayatını koşuya adayanların yanında, ilk kez koşacak olanlar bile Eker I Run’da kendilerine akıllıca parkurlarda düz alabiliyor. Ayrıca minik koşucular ve hususi sporcular dahi Eker I Run’a katılarak organizasyona damga katıyor. 9. Eker I Run kapsamında 42K Maratonu, 15K, 5K yarışlarının birlikte Minik Adımlar Koşusu ve Paten Yarışı birlikte yapılıyor.

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU İLE DERECE YARATIYOR

Etkinlik kapsamında antrparantez Yardımseverlik Koşusu olacak. Parçalanmamış dünyada sivil topluluk kuruluşlarını doldurmak üzere makbul nesep geliştirme yöntemlerinden biri olan Yardımseverlik Koşusu, Adım Adım oluşumunun iş birliği ile gerçekleşiyor. Fahri koşucular açılan Yardımseverlik Koşusu kampanyaları ile sivil toplum kuruluşlarının; çocuk, tüvana, karı ve otizm kadar faydalanıcı gruplara hususi yerine geliştirilen projeleri için armağan toplamayı hedefliyor.

Share: