Abant ve Taşmak, misilsiz güzellikleriyle ziyaretçilerin gözde rotaları arasında

– Abant Milli Parkı’nın dron ile görüntülenmesi

– Taşmak Zevk Parkı’nın dron ile görüntülenmesi

-Gölcük Beğeni Parkı’nka gelen ziyaretçiler

-BAKTOD Başkanı Halit Ergül’ün açıklaması Abant ve Azmak, nazirsiz güzellikleriyle ziyaretçilerin flaş rotaları ortada

Yüzde 65’i ormanlarla ciltli Bolu’nun bildirme çok yeğleme edilen beğeni parkları ortada bulunan Abant ve Azmak, doğası, gölleri ve misilsiz güzellikleriyle yılın değme mevsiminde ziyaretçilerini kendisine çekiyor

Garp Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül:

“Yıl sonuna büyüklüğünde Bolu’üstelik 1 milyon turisti geçeceğiz, sayının 1 milyon 100 bin civarında olmasını bekliyoruz”

BOLU – Bolu’nun gözde turizm alanları arasında mevcut Abant ve Azmak beğeni parkları, domestik ve yabancı misafirlerine nazirsiz güzellikleri rüyet fırsatı sunuyor.

“Tabiatın kalbi” adına adlandırılan Bolu’da yerli ve ecnebi misafirlerin yer çokça musahabe ettiği yerlerin başında Abant ve Azmak beğeni parkları geliyor.

Yeşil ile mavinin binbir tonunu barındıran Abant ve Azmak, doğası, gölü ve benzersiz güzellikleriyle misafirlerini adeta büyülüyor.

Gölcük, kent merkezine kısaca 13 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Alelhusus Ankara ve İstanbul’dan mevrut yerel ziyaretçiler ile yabancı turistlerin ağırbaşlı ilişki gösterdiği Taşmak, dört mevsim ayrı güzelliğe bürünüyor.

Yazın arkası sıra sonbaharı karşılayan Taşmak’ü, itinasız ve konaklamalı tatil üzere çokça sayıda ziyaretçi yeğleme ediyor.

Misafirler, kendilerini hayran bırakan doğada göl kenarında üslup ve piknik yapıyor, golf araçları ve bisikletlere binerek tatillerinin keyfini çıkarıyor.

Kaymak için buraya gelenler, göl kenarındaki bungalov evleri kiralayarak büyüleyen görünüş eşliğinde tatilini yapıyor.

Abant ise şehir merkezine tahminî 35 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Atlamak ve üstünkörü tatil amacıyla Abant’a gelenler, milli otopark çevresinde bulunan yaylalarda beygir ve faytonla ayazlık yaparken, göl çevresinde yürüyüp bisiklete binebiliyor.

Piknik alanlarında ailecek vakit geçirebilen ziyaretçiler, antrparantez iskelelerde misilsiz manzaraya alın foto çektirebiliyor.

Yerli ve yabancı tatilciler, milli park içerisindeki 2 otelde konaklamanın birlikte karavan kampında de tatillerini etme olanağına erbap.

“Yıl sonu 1,1 milyon civarında ziyaretçi olmasını bekliyoruz”

Günindi Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, AA muhabirine, kullanılmamış tür koronavirüs tedbirlerinin kaldırılmasıyla Bolu’ya yerel ve yabancı tatilcilerin aheste ilişki gösterdiğini, tesislerdeki doluluk oranlarının bereketli olduğunu söyledi.

Kent genelinde 151 konaklama tesisinin bulunduğunu rapor fail Ergül, kentin 9 binin üstünde yatak kapasitesine topluluk olduğunu, sabık yıla göre doluluk oranında yüzde 25’lik artım gerçekleştiğini kaydetti.

Ergül, yılın evvel 8 ayında kente 700 bin civarında yerel ve yabancı tatilcinin geldiğini belirterek, “Yıl sonuna büyüklüğünde Bolu’da 1 milyon turisti geçeceğiz, sayının 1 milyon 100 bin civarında olmasını bekliyoruz.” dedi.

Bolu’nun yer illere yakın olduğunu dile getiren Ergül, “Tabiatın kalbi Bolu, benzeri zamanda orman denizine birlikte cemaat. Yüzde 65’i ormanlarla ciltli. Natür ile bağırsak içe bir meydan.” ifadesini kullandı.Share: