Açıktan çekilen görüntüler Adıyaman’daki felaketin büyüklüğünü gözler önüne serdi

Havadan çekilen görüntüler Adıyaman’daki felaketin büyüklüğünü gözler önüne serdi

ADIYAMAN – Depremde binlerce binanın çöktüğü Adıyaman’de dron ile çekilen görüntüler, felaketin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut iki depremden yeryüzü haddinden fazla etkilenen iller arasında kayran kayran Adıyaman’da bin 485 çatı yıkıldı. 4 bin 85 binanın hasar kırıcı hasar gördüğü Adıyaman’dahi, 6 binden fazla müstacel yıkılması müstelzim yapı bulunuyor. Şehir genelinde göçük çalışmaları kamu hızıyla bitmeme ederken, bire bir yandan dahi hasar belirleme çalışmaları bitmeme ediyor. Ekipler yoluyla yapılan kontrollerin peşi sıra enkaza dönen binaların üstüne, yanık bulunmadığını gösteren ‘kontrol edilmiştir’ yazılıyor.

Adıyaman’de dron ile alarga çekilen görüntüler ise depremin amil olduğu yıkımın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

“Olağanüstü verici tıpkı geceydi”

Depremin arkası sıra hasar gören binasındaki eşyalarını boşaltma etmeye çalışan Yunus Işık isimli yurttaş, şehri hasrolunmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Yılgı verici bir geceydi. Balaban tıpkı şamata ve savsaklama ile uyandık. Eşim ve iki çocuğumla bu arada depremin dinmesini bekledik. Bekledikçe hızlandığını gördük. Hızlıca zir indik. Depremin önceki saatlerinde bizim yaşadığımız binanın bitişiğindeki binanın çöktüğünü ve evimizin girişini kapattığını gördük. Binadaki arkadaşlarla yardımlaşarak enkazın üzerinden dışarı çıktık. Taraf binadan sesler geliyordu. Saat 05.00 sıralarında 4 pasaj yanık çıkarttık. Ama ondan sonra bire bir öz yapamadık. Şu anda de eşyalarımızı boşaltma etmeye çalışıyoruz. Başka tıpkı şehre gideceğiz. Şita şartlarında çadırda tevakkuf etmek az buçuk problemi olacak. Devletimiz salim olsun, müzaheret elini uzatıyor. Arızi aynı müddet akrabalarımızın bulunduğu Mardin’e gideceğiz” dedi.

Share: