Adana siyasa haberleri: Karataş’tan genel ağ yasasına bilcümle bindi

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş umum beyninde dezenformasyon yasası olarak aşina kanuni düzenlemeye cümle bindi verdi. Komutan Karataş, ” On Paralık kimse öküz altında buzağı aramaya kalkmasın. Bundan hakeza dolma fen yayan zılgıt ve Şantaj fail kamuoyu üzerinde takanak oluşturmaya kalkan ve doğruyu gizlemek talip ki varsa bunun hesabını verecek” diye niteleyerek konuştu.

Geçmişte sosyal iletişim araçları üzerinden oluşturulan algılarla yolculuk Ayaklanmasının yaşandığını hatırlatan Başbuğ Karataş, ” Bu sosyal iletişim araçları ve internet öyle tıpkı alem ki büyüklük ile makul sapla saman birbirine rahatlıkla karıştırılabiliyor. İşte bu kanun direkt ayıracak sapla samanı birbirine karışmasının önüne geçecek. Yurttaş öz sorumluluğunu bilecek gazeteci patika ilkelerine uyuyacak ağırbaşlılık sahibi olacak. Anca klavye başına geçip da kargaşa ve arabozanlık kuyusu kazma devri sona ermiştir. Kişileri gelgel ve kuruluşları töhmet altında bırakıcı haberler ve paylaşımlar bundan hakeza yemeden içmeden sahibinin başına bela olacaktır” dedi.

Türkiye’de sömürme edildi

Türkiye’bile matbuat özgürlüğünün karın ve rapor hürriyetinin sürekli istismar edildiğini dile getiren MHP Erzurum ülke başkanı Naim Karataş, “Ayrımsız topluluk içerdeler bu istismar yolunun kapatılmış olmasından büyük maraz duyuyor. Çünkü yalandan beslendikleri üzere kursakları kapanıyor algıyla yürüdükleri yolları kapanıyor tehditle ve şantajla nesir ettikleri planlar bozuluyor. Bu durumdan onlar tasalı olamaz da biz mi olacağız?” ifadelerini kullandı.

Çok dikkatli olsunlar!

Eli kalem markajcı herkesin ve beraberinde içtimai medyada cirit oyunu atan alacak meraklılarının bundan hakeza çokça elan titiz olması gerektiğini vurgulayan yer başkanı Karataş, ” Tığ bu durumdan rahatsız değiliz. Tetik olması gerekenler filhakika muhtemelen. Onlara tavsiyemiz artık yazdıklarına ve çizdiklerine dikkat etmeleri sureta dolandan ve her cins hilebazlıktan ırak durmaları insanların haysiyet şeref ve haysiyetleriyle uğraşarak onur suikasti yapmamaya çalışmaları yönünde olacaktır. Inatçı halde yüz yüze kalacakları kırıcı cezalar karşısında bize de elden yargıyı alkışlamak düşecektir” şeklinde konuştu. – ERZURUM

Share: