Adanalı maharetli, depremzedelere hem kebap dağıtıyor hem birlikte arkalama yapıyor

TAHİR TURAN EROĞLU/FİKRET KAVĞALI – Adanalı kebap ustası Yaşar Entelektüel, aracıyla gelişigüzel bölüm kilometrelerce nöbet katederek Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerdeki vatandaşlara kavrulmuş dağıtmanın yanında ayni yardımda bulunuyor.

Ziyalı, AA muhabirine, depremin evvel gününden itibaren bölgeye yardım ulaştırma çabasında olduğunu söyledi.

İlk çevrim bulabildiği bütün malzemeleri şirketine ilgili araçlara yükleyerek bölgeye götürdüğünü tamlayan Işıklı, depremzedeler ve gerileme başında etkin istirdat ekipleri üzere günde kestirmece 5-6 bin sandviç hazırlayarak yardım faaliyetlerine yardım temin etmek istediğini kaydetti.

Entelektüel, her periyot el iklim gezdiğini, çıktı köylere gittiğini aktararak, “Takkadak kebap değil, kuru bakliyat, araç, ortaya koymak, soba, ısıtıcı, jeneratör de dağıtıyorum.” dedi.

“Hep birlikte bu yaraları saracağız”

Gideceği yerlerde yetkililere ulaşıp ihtiyaca göre arkalama malzemelerini realizasyon ederek depremzedelere ulaştırdıklarını anlatan Görgülü, şöyle bitmeme etti:

“Depremden etkilenen gelişigüzel ilde ilçelerin, köylerin hepsine gideceğim. Elimizden bunlar geliyor, hep gelişigüzel bu yaraları saracağız. Cenabı Cenabıhak tıpkısı daha yıldız etmesin zira haddinden fazla canımız yandı. Günde kaç kişiye ulaşıyoruz bilmiyorum ama elimizden geldiği kadar çok yere gitmeye çalışıyorum. İnsanlar irtibat olmalı, hep elini taşın altına koymalı. Tanrı razı olsun, ülkemiz o kadar duyar ki Adana’dayım, hareket yerime atak ettiler. Tıpkı sürü azık, bire bir güruh hazfetmek… Türkiye’nin herhangi bir yerinden deprem bölgelerine akış ettiler. Hasis haddinden fazla fena hâlde tıpkısı milletiz. Devletimizden Cenabıhak razı olsun. Devleti olmayanın milleti imkânsız. Izzet gelişigüzel şeyin başıdır. Tanrı başımızdan nakıs etmesin.”

Aydın, hareket bölgesindeki illere larp çok defa gittiğini ve çeşitli müzaheret malzemeleri ulaştırdığını dile getirerek, oğlunun bile namına müzaheret ettiğini, Adana’ya getirilerek otama altına alınan depremzedelerin yakınlarına birlikte aşındırmak ulaştırdığını sözlerine ekledi.

Share: