Adnan Başkan: “Yukarıyı yakalayabilecek ve orta sıralarda düzlük hatırlamak bu dönme üzere akıllıca amaç kabilinden duruyor”

FTA Antalyaspor Matbuat Sözcüsü Adnan Başbuğ, önlerindeki Fatih Karagümrük ve Beşiktaş maçlarından fakül yada puanlar alarak, ligde yukarılara makul çıkışlarını devam yol açmak istediklerini kaydetti.

Spor Göt Süper Lig’in serencam iki haftasını galibiyetle kapatan Antalyaspor’bile yüzler gülüyor. Al-beyazlı grup aynı günlük iznin peşi sıra hafta sonu sahasında karşılaşacağı Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarına başladı. Dünya Kupası arası amacıyla son iki maç kala değerlendirmelerde mevcut Antalyaspor Basın Sözcüsü Adnan Başbuğ, ligde 12 haftayı geride bıraktıklarını ve 6 haftalık galibiyet özlemine İstanbulspor maçı ile akıbet verdiklerini hatırlattı.

“Karabulutlar dağıldı”

Deplasmandaki DG Sivasspor maçı ile galibiyet serilerini iki maça çıkardıklarını kaydeden Başbuğ, “Alelhusus İstanbulspor maçının akıbet saniyelerinde mevrut golün 3 puandan fazlası olduğunu söylediğimizde hangi buyurmak istediğimiz, sanırım daha açık anlaşılmıştır. Takımın üzerindeki esmer bulutları dağıtması, saf güvenin adına gelmesi, futbolcularımızın galibiyete olan inancı Sivas deplasmanında elan ayakları yere basan bire bir ayak topu oynamamızı ve kazanmamızı sağladı. Avrupa’üstelik grubunda reis durumda mevcut ve hele sonuç haftalarda futbolu çıkışta olan benzeri takımı evinde yenmek takımımız amacıyla gelecek yerine olumlu ayrımsız işaretti” diye niteleyerek konuştu.

“Takımın arkasındayız”

Takımın şiddetli giderken birlikte arkasında durduklarının altını çizen Adnan Komutan, “O devir ne dediysek zaman dahi ayrımsız şeyleri söyleyeceğiz. Akıllıcasına karar verdiğinize inanıyorsanız, amal kırıcı giderken dahi düzeleceğine olan inancınız var demektir. Bu çoğu devir anca peki. Çabucak sakin istop etmek ve bu fideist takıma ve camiamıza birlikte aşılamak gerekiyordu. Şimdi Karagümrük ve Beşiktaş maçı ile alay malay Acun Kupası arasına gireceğiz. Ligde yukarıyı her an yakalayabilecek ve ölçülü sıralarda vadi nail olmak bu çağ için bize sunu makul hedef kabil duruyor” dedi.

Başbuğ, iki maç sıkışık kazanan bire bir takımı taraftarın kucaklayacağını belirterek, alım satım günü saat 17.00’de herkesi stadyuma beklediğini sözlerine ekledi. – ANTALYA

Share: