AFAD okullarda eğitime devam ediyor

Erzincan’da İl Kıyamet Ivedi Format Müdürlüğü (AFAD) ekipleri aracılığıyla okullarda planlı terbiye ve tatbikatlar bitmeme ediyor.

2022 yılı Facia Manevra yılı çerçevesinde AFAD Müdürlüğü vasıtasıyla, Yanlızbağ Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerine afet farkındalık, ateş farkındalık, coşkunluk aplikasyon, yer sarsıntısı andaç uygulaması ve tahliye eğitimleri verildi. Eğitim çerçevesinde senaryo gereği depreme okulda yakalanan öğrenciler önce bulundukları yerde kendilerini sahabet etti ve elan sonraları savsaklama bitince dahi kontrollü ayrımsız şekilde tahliye edildi. AFAD ekipleri tarafından gerçekleştirilen manevra adeta gerçeği aratmadı.

AFAD ekipleri bahis ile ilişik, “Toplumun herhangi bir kesimini ilgilendiren tabii afet gerçeğini arada sırada hatırlatmak yapılması gereken doğru şeyleri teorik ve ameliye namına adına anlatmak amacıyla toplumda ana bire bir bilinç çekmek dirimsel önemi sahiptir. Zaman okulumuzda facia ve müstacel durumlarda emin boşaltma bittabi yapılır bununla ilgili kendisine örnek tıpkısı tatbikat gerçekleştirdik” ifadelerine düz verdi. – ERZİNCAN

Share: