Ahali Eğitim Merkezleri deprem bölgesine çalışıyor

Balıkesir İl Milli Yetişek Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeni ile duyulan ihtiyaçlar amacıyla var gücüyle çalışıyor.

Depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri ayrımsız an önceki ihtiyaç sahiplerine yansıtmak talip İl Milli Eğitim Müdürlüğü önceki günden itibaren ister arama kurtarma gerekse dirimsel ihtiyaçlar üzere faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Kahramanmaraş depremi sonrası İl Milli Terbiye Müdürlüğü bünyesindeki Halk Eğitimi merkezleri yoluyla kesintisiz gerekseme duyulan malzemelere müteveccih icraat yapılıyor.

Halk Eğitimi Merkezleri Yürekleri Isıtacak

İl Milli Terbiye Müdürlüğü bünyesindeki Ahali Eğitimi Merkezleri usta belletmen ve kursiyerleri yürekleri biraz dahi olsa ısıtabilmek adına aralıksız fiilen sarsıntı bölgesine harcanmak amacıyla üretim faaliyetlerine başladı.

Halk Eğitimi Merkezi öğretmenleri ve kursiyerler depremzede vatandaşlar için polar battaniye üretiyor. Atkı ve bertik üretimine üstelik başlayacaklarını ifade eden El Eğitimi Merkezi hoca ve kursiyerleri, halkımızı bile bu sürece destek olmaya çağırdı. – BALIKESİR

Share: