Ahlatcı Holding’in istihdam garantili yazılım kursuna rekor müracaat

Ahlatcı Eğitim Keyif ve Yardımlaşma Vakfınca gençlere yönelik 500 kontenjanlı, hareket garantili yazılımcı kursu başvuruları sona erdi. Kursa 4 bin 530 kursiyerin başvuruda bulunduğu bildirildi.

Ahlatcı Holding Genel Müdürü Son Teşrin Kahraman, Ahlatcı Ana Ortaklık olarak üretimin artırılması, ülkede cari açığın azaltılması ve mülhak değeri yüksek ürünler üreterek ihracatının gerçekleştirilmesi hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Alp, bu hedefe yönelik icraat sonuç çabukluk bitmeme ederken gayrı taraftan dahi holding bünyesinde kurdukları finans eliyle içtimai sıklet projeleri gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Türkiye’nin ihracatta herhangi bir güzeşte çevrim kullanılmamış rekorlar kırdığına dikkat çekici Kahraman, “Yeni kapasiteleri geliştiriyoruz. Bakir imalatlar, ürünler değme sabık bölüm çeşitleniyor ve ülkemizin yapmış olduğu ihracat artıyor. Bu artım yaşanırken kullanılmamış ürünlerinde piyasaya girdiğini görüyoruz. Piyasaya giren seçme yeni üründe bizim ihtiyacımız olan bildirme şanlı molekül yazılımcı gençlerimiz. Bugün kullandığımız cep telefonlarından evlerimizde kullandığımız aygıtlara baktığımızda rastgele birinin alelade aynı bilgisayar olduğunu görüyoruz. Bunların hepsinin içerisinde tıpkısı yazılım var. Biz gençlerimizle bunların çok henüz iyilerini ve güzellerini gerçekleştirebileceğimize inandık. Gençlerimize güvenimiz tekmil. Neler yapabiliriz diyerek baktıktan sonradan 1 Haziran’de yazılım kursu ile ilişik kararı aldık. O ahit 500 kudretli gencimize istihdam güvenceli kurs düzenleneceğini kamuoyuna açıkladık” dedi.

İstihdam garantili yazılım kursuna başvuruların 1 Ağustos’ta sona erdiğini anlatan Kahraman “Yazılım kursu amacıyla 4 bin 530 referans yapıldı. Beklediğimizin 9 katı üzerinde tıpkısı dilek var. Bu taleplerin içerisinde biz yazılımla ilgisi sıfır gençleri alarak eğitmemiz, öğüt vermemiz, yazılımcı yapmamız benzer değil. Burada bilgisayarla ilişik, yazılımla ilgilendiren benzeri madun yapısı olan gençlerimizi alanlarında ülkemizin yer herhangi bir girişimcileri, uzmanları, gurur ve kuruluşlarının destekleriyle alanlarında Türkiye’bile yetke haline gelmesini sağlayacak bir zir yapıyı oluşturacağız. İlk etapta başvuruda kâin kursiyerlerimizle iletişime geçerek eğitime çağırma edeceğiz. Eksiksiz kursiyerimizi online sınava bağımlı tutacağız. Bu aşamalardan sonradan kudretli olan kursiyerlerimizle yüz yüze terbiye çalışmalarına başlayacağız. Özlük yazılımcılarımızın de kursa katılabileceği, onlarla birlikte yararlanma edebileceği benzeri ağırşak düzenleyeceğiz. Bu kurs vakit kaybetmeden Çorum için düşündüğümüzde aynı öz ifade etmiyor türlü. Amma ülkemiz için haddinden fazla büyük ayrımsız kursu Çorum’üstelik gerçekleştirmiş olacağız. Yazılım kursunda 500 genci yetiştirdiğimizde onların istihdamı birlikte hazır. Herhangi Bir makule emek ortamı hazır. Kâfi kim tığ gençlerimizi yetiştirelim. Kursumuz ücretsiz olacak. Hiçbir şekilde kurs ücreti alınmayacak. Projemizi yekpare kamu kurum ve kuruluşlarımızla paylaştık. Çorum açısından karmaşık bire bir çalışmayı gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi gelişigüzel noktada istihdam etme hedefimiz var. Gençlerimizin değişik tıpkı düşüncesi olursa ona de imtina etmek duyarız” ifadelerini kullandı.

“Kursun savunma sanayine yönelik benzeri envestisman mı?” olduğu yönündeki soruya Genel Müdür Yiğit, “Seçme özdek kabil. Hiçbir devir aşağı düşünmedik. Bilcümle şişman düşündük. Dünyadaki teknolojilere baktık. Gelişen dünyaya baktık. Biz gelişen dünyaya dahi şüphesiz saha bulabiliriz daha ileriye zahir gideriz bununla ilgilendiren çalışmalarımız bitmeme ediyor” şeklinde konuştu.

Yazılım kursuna başvuranlar 17-18 Ağustos tarihlerinde dolay istimara sınavına alınacak. Sınavda kalburüstü olanlara 31 Ağustos tarihinden itibaren yazılım eğitimi verilmeye başlanacak. Toplantıda Ahlatcı Holding Bilgelik Teknolojileri Umum Müdür Yardımcısı Özkan Yaygı ve Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Layemut de sürece ilgilendiren maharet bilgiler verdiler. – ÇORUM

Share: