Ahmet Ziyalı Çebi: “Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nurlu Çebi, hafta böylecene oynanan Ankaragücü maçında yaşanan olayların düzenlenen olduğunu söyledi. Çebi, Ankaragücü maçında yaşananların düzenlenen olduğunu ifade ederken, Galatasaray maçının ardından açıklama işleyen Bakire Timur’un ifade üzere dahi “Bakire Timur ne söyleyecekse aracısız söylesin” diyerek konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta planlı sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. Hentbol takımı, avrat voleybol takımı ve tekerlekli koltuk basketbol takımı üzere düzenlenen sponsorluk anlaşmasının lansmanında gündeme dair açıklamalarda mevcut Ahmet Nur Çebi, Ankargücü mücadelesinde yaşananların düzenlenen şekilde gerçekleştiğini ifade etti. Ayak Topu ortamının sağlık ve duygusallıktan uzaklaştığını söyleyen Çebi, “Gâh taraftarların kulüplerine kasten evet da bilmeyerek zarar verdiklerini görüyoruz. Ankaragücü ve değişik kulüplerin hepsi makro camialar. Bunlar Türk sporuna hizmet eden, yıllar önceki kurulmuş, insanların katkı verdiği kulüpler. Ankaragücü maçında seyircisinin küfürle başlayan, korkulu küfürlerle vuzuh vermeden bitmeme fail tutumu, peşinden sahaya planlandığını düşündüğüm, oyuncularına talimatlanmış oyunu germe stratejisiyle bitmeme fail ayrımsız son olduğunu düşünüyorum. Seçme husus düzenlenen ve programlıydı. Sahadaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahriki dahi planlıydı. Tek aynalı şekilde bitmedi. Ankaragücü hocasının kendisi kabilinden sporcu olan bir kardeşini, yaşça ufak olan kardeşini misyon göstermesi üstelik işin ilginç tarafıydı. Altını çizmemiz gerekiyor. Tıpkısı hoca işi gücü bırakıyor, Beşiktaşlı futbolcunun söylemlerinden, kendilerinin hakeza benzeri durumu oluşturduğunu kabulleniyor. Hocaların akıllarını başlarına toplaması lazım. Bu kollar ferda benzeri çevrim onların talebesi dahi türlü” ifadelerini kullandı.

“tamamen matrak ve düzmece benzeri fenomen”

Josef de Souza’ya gösterilen al kartın matrak aynı değişmeyen olduğunu rapor ederek sözlerine devam eden Ahmet Aydınlık Çebi, “Karşılaşma bitiyor, hakem bana bakarak durumu idare etmek anlamında, duyduğum kadarıyla VAR’dan birlikte gelen baskıyla Josef kabilinden bir oyuncuya, kaptanlık değerlerini üzerinde taşıyan futbolcumuza kırmızı iri gösteriyor. tamamen gır gır ve dandik bire bir olay. Buradan yola çıkıp şu sonuca gelebiliriz; umumi anlamda seyircinin, hocasının ve hakemlerin yaptığı bu kusurlardan camiaları sorumlu sancımak kolaycılık peki. Bu camialara saygısızlık yapmayız, bu zümre olaylara miftah olmayacağız.” diyerek konuştu. Sahaya giren taraftarın adli makamlarca başıboş bırakılması üzerine birlikte mütekellim Çebi, “Üzüldüğüm yan şu; maalesef kanunlarımızın yetersizliği bahis konusu. Sahaya girip birlik sporseverleri ucuz işleyen güre bir arkadaş, ertesi ahit duruşma kararıyla başıboş bırakılıyor ve bu bırakılma olayı, camiadan kendini bilmezler marifetiyle fotoğraflanıyor. İşin en ilginç tarafı sol tarafta avukat cübbesi giymiş arkadaşlar var. Cübbeyi herkesin giymemesi lazım. Görevini yapar amma bu pozu veremez. Kimse nerede durması gerektiğini ve haddini bilmiyor. Ankaragücü başkanına balaban davranışı ve Beşiktaş’tan defo dilediği için teşekkürname eylemek istiyorum” dedi. Çebi, Josef’e gösterilen kırmızı anaç itiraz edeceklerini dahi söyleyerek “artık tam pakt başkanları, yöneticiler, taraftarlar, öğretmen ve futbolcuların, futbol terörüne hizmet etmemeyi kendileri üzere meram edinmesi gerekiyor. Münasebetsiz halde sahadaki futbolu değil tribünlerdeki şaklabanlıkları seyrederek Türk futboluna uymazlık vermeye devam edeceğiz” diye niteleyerek sözlerine bitmeme etti.

“Bugün mağdurla, mağdur edenler alay malay ati”

Riva’birlikte gerçekleşecek olan Kulüpler Birliği Toplantısı’na Josef birlikte Souza ile gelişigüzel katılacaklarını birlikte söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Fer Çebi, “Toplantıya Türkiye Ayak Topu Federasyonu Başkanı, beceri direktörler ve topluluk kaptanları katılacak. Bu toplantıda herkesin olması doğru benzeri davranıştır. Ego birlikte katılacağım ve işin ilginç tarafı kaptanımız Josef ile zaman bu yemeğe katılacağız. Arkadaşını ve hakemi koruduğu amacıyla kırmızı anaç gören kaptanla bu arada TFF’nin peş düzem yöneticileriyle aşındırmak yiyeceğiz. Bakalım Josef’e bakınca ne hissedecekler. Bugün amme vicdanını ayn önünde bulunduracaklardı. Josef’i ben getirmiyorum, kaptan o. Mağdurla, mağdur edenler yan yana ati” diyerek konuştu.

“Erden Timur hangi söyleyecekse direkt söylesin”

Galatasaray- Gaziantep FK mücadelesinin peşi sıra açıklamalarda kâin Galatasaray Sportif A.Ş. Yöneticisi Kızoğlankız Timur’un ifadelerinin sorulması konusunda bile açıklamalarda bulunan Ahmet Fer Çebi, “Bakire hatır beni kastettiğini düşünmüyorum. Bakire satış dolgunca çocuktur. 10 kişiyle maçı alınca temas etmek ayrıksı türlü, kaybedince başka türü. Gençtir, o birlikte nasıl konuşacağını öğrenecek. Bana söylediğini düşünmüyorum. Hangi söyleyecekse doğrudan söylesin. Ego nazik kadar sorunları gidip TFF’bile çözen biriyim. Çıkıp mikrofonlarda bağırmıyorum, buradan fikir kime gidecekse gitsin” diye niteleyerek sözlerini tamamladı. Güruh şişman fotoğraf çekiminin ardından serencam buldu. – İSTANBULShare: