Ailesi, Rönesans Rezidans’ın enkazından çıkmayan Gaye’yi arıyor

HATAY’ın eşkâl Antakya ilçesinde, depremde yıkılan Uyanış Saray Konut’ın enkazı kaldırılmasına rağmen Tasavvur Arsoy’a (41) ulaşamayan ailesi, ümitli bekleyişini sürdürüyor. Arsoy’un kardeşi Emre Parmaksız, ” Hatay’bile hastanelerde üstelik hasar olduğundan, yaralıları Adana ve Mersin’e gönderiyorlardı. Ancak oradan nereye gönderildiklerini bilmiyoruz. Kimsesizler mezarlığına da baktık ama orada dahi yok. Nerede, hangi yapıyor, yaşıyor mu, bilmiyoruz. Ablamı gören, duyan yahut bildirme ufak ayrımsız bilgisi olan lütfen bizimle iletişime geçsin” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Hatay’ın Antakya ilçesindeki Uyanış Saray Konut da yıkıldı. Yıkılan binaların enkazında bir nice kişinin cenazelerine ulaşıldı. Benzeri sitede oturan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu ile Sportif Yönetmen Taner Savut’un dahi cansız bedenlerine ulaşıldı. Rezidanstaki enkaz kaldırıldı fakat A2 Blok’ta oturan Murat Arsoy’a ulaşılamadı. Arsoy’un 12 yaşındaki oğlu enkazdan sıhhatli çıkarıldı, eşinin ise cenazesi bulundu.

Emre Parmaksız kardeşi Kasıt Arsoy hakkında tek bilgiye cemaat olmadıklarını söyleyerek, “Günler geçmesine, gerileme çalışmalarının bitmesine rağmen kardeşime ulaşamıyoruz. Depremden sonra birkaç gün depresyon bölgesinde kaotik tıpkısı müstevi vardı. Ablamı hatırlamak üzere bölgedeki hastanelere gittim ama sonuç alamadım. Hemen DNA örneklerimizi verdik” dedi.’YAKININA ULAŞAMAYAN HADDINDEN FAZLA KİŞİ VAR’Enkazdan sağ sâdır yeğenini Ankara’bile bulduklarını tamlayan Parmaksız, sözlerini şöyle sürdürdü: ” İstanbul’birlikte yaşıyorum ve Hatay’a depremden 1,5 zaman bilahare gidebildim. Yeğenimi 7 Şubat’ta enkazdan çıkarmışlar. Geçmiş Mersin’e ardında üstelik Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne göndermişler. Onun yaşadığını 17 Şubat’ta öğrendik ve hızlı hızlı Ankara’ya gittik. Tedavisinin tamamlanmasının peşi sıra taburcu edildi. Bu enkazda yakınını bulamayan yemeden içmeden tığ değiliz. Çokça aşkın can yakınını arıyor. Bu sitede elbet bir sır var, anlamış değilim. Enkazdan zinde olarak çıkarılan vatandaşların değişik illerden çıktığını biliyoruz.”‘LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN’

Kardeşi Uğur Arsoy’un yerini bilenlerin kendileriyle iletişime geçmelerini talip Parmaksız, “Depremin peşi sıra geçmiş günlerde burada daima helikopterler kalkıp iniyordu. Hatay’de hastanelerde bile hasar olduğundan, yaralıları Adana ve Mersin’e gönderiyorlardı. Fakat oradan nereye gönderildiklerini bilmiyoruz. Kimsesizler mezarlığına üstelik baktık ama orada da yok. Nerede, hangi yapıyor, yaşıyor mu, bilmiyoruz. Eğer cenazem varsa yerini bileyim, bildirme azından çocuğunu oraya götürebileyim” diye konuştu.

Share: