Akıbet dakika haberleri | Off-Road Festivali’nde kaza kamerada

ORDU’birlikte ayrımsız araya gelen off-road tutkunları dayanabilen etaplardan oluşan parkurda, müthiş mücadele etti. Yarışlarda girdiği virajda takla atıp, münasebetsiz dönen off-road aracının sürücüsü, çevredekilerin yardımıyla araçtan kurtarıldı. Kaza kameralara yansıdı.

Ordu’da ilk defa yapılan ‘Zümrüt Fındık Festivali’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile Yason Off-Road Yadımlama Ekibi hisse senedi birliğinde ‘Ordu Buluşması Off-Road Festivali 2022’ düzenlendi. Altınordu ilçesine bağlı Durugöl Mahallesi’ndeki Melet Irmağı’nın birlikte yapılan yarışlara 40 ilden 250 araç katıldı. Yarışmacılar, pist alanındaki mil, rampa, oyuntu ve virajlı yolda dereceye girebilmek amacıyla korkunç bir savaşım sergiledi. Metin yarışlarda çamura saplanan araçlar, hareket makinelerine bağlanan halatla çekildi. Yarışlarda virajı alamayarak cumbalak atıp, damarı bozuk dönen off-road aracının sürücüsü Muazzez Günay çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Kaymakamlık ise kameralara yansıdı. Ilçe sonrası Günay, iş makinesi yardımıyla düzeltilen aracında gene direksiyon başına geçerek kem bıraktığı parkuru tamamlandı. Seyirciler yarışmaya kırıcı ilgi gösterdi.

‘TOPARLAYAMADIM, DEVRİLDİM’Kazayı ızdırap almadan atlatan Muazzez Günay, “Devrilme takkadak viraja az buçuk çabuk girdik sanırım. O esnada araba hafiften yanladı. Toparlayamadım, devrildim. Araba sporları tehlikelidir. Cümle yapmasın. Bunun ancak heveskâr namına yapılması gerekiyor. Buradaki ekip arkadaşlarımız de bu kabilinden durumlara tedarikli. Tığ bunun için bu sporu yapıyoruz. Aracımız devrildiği için veya ilçe yaptığı amacıyla rastgele mutsuzluğumuz namevcut. Biz akıbet yerine bunu adrenalin üzere yapıyoruz. Adrenalimizin art seviyede. Aracımızı düzelttikten bilahare çalıştırıp parkurumuza devam ettik” dedi.’AMACIMIZ ORDU’MUZU TANITMAK’

Off-road ekibi üyesi Hasan Cebeci da “Burada tek kimseyi kırmadan, üzmeden, bir elverişsizlik çıkmadan eğleniyoruz. Buradaki bir yarışma değil, elden off-roadcılarımızı tıpkı araya ifade etmek. Ordu’muzu takdim etmek. Burada fena hâlde tıpkısı ziyafet düzenleyip onları kupayla göndereceğiz. İnşallah devamı olacak bu festivallerin” diyerek konuştu.

Share: