Akıbet dakika vukuf… BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISINI SİLAHLI SALDIRIDA YARALAYAN ŞÜPHELİ KAMERADA

Antalya’nın Elmalı ilçesinde belediye başbuğ yardımcısı Hasan Kültürlü’ı silahlı saldırıda yaralayan şüphelinin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya bundan sonra. Saldırının hemencecik öncesi ve sonrasında kameraların görüntülediği şüphelinin yakalanması amacıyla çalışmalar sürüyor.

Elmalı ilçe merkezindeki İsmail- Turan Iri Caddesi’nde güzeşte saat 17.00 sıralarında esnaf ziyareti işleyen Elmalı Uray Komutan Yardımcısı Hasan Işıklı, yanına yaklaşan kasklı ve kapüşonlu mont giyinik bire bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Hasan Vazıh’a tabancayla çığlık fail agresif, hızlı hızlı bölgeden uzaklaştı. Hasan Kültürlü kanlar ortamında yere yığılırken, çevredekilerin ihbarı konusunda olay namına polis güçleri ve afiyet ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesinin peşi sıra Hasan Işıklı, ambulansla Elmalı Şevket Hastanesi’ne götürüldü. Vücuduna 5 kurşun eski fail, dal, hatır ve üzeri bölgesinden yaralanan Işıklı’ın esenlik durumunun dolgunca olduğu ve tedavisinin devam ettiği bildirildi.

KAFASINDA KASK İLE GELDİ

Polisin olayla ilişkin soruşturması sürerken, şüphelinin kullandığı motosikletiyle olay hesabına geldiği, saldırıyı gerçekleştirdikten sonra dahi tıpkısı motosikletle dakikasında uzaklaştığı tayin edildi. Şüphelinin görüntüleri düzenlilik kameralarına bile yansıdı. Üzerinde yağız mont, kafasında ise kask mevcut saldırganın kaldırımda yürürken cebinden tabancayı çıkardığı anlar görüntüde yer aldı. Henüz sonradan görüntünün açısından çıkan saldırganın 5 saniye sonra geldiği yöne makul bir lahzada koşarak uzaklaştığı anlar yine düzenlilik kamerası yoluyla kaydedildi. SALDIRGAN ARANIYOR

Şehremaneti başbuğ yardımcılığının beraberinde tarihi Kırkpınar ve Elmalı besili güreşlerinin başpehlivanlarından İsmail Şişman’ın üstelik güreş antrenörü olan Hasan Vazıh’a saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin kimliğinin tespiti ve yakalanması üzere çalışmaların sürdüğü belirtildi.Share: