Akıbet zaman bilim | BUCAK’TA TAHLİYE VE YANGIN SÖNÜM TATBİKATI

BURDUR Kıyamet ve Ivedi Genişlik Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde Köşe’ta yapı boşaltma ve cuşiş söndürme tatbikatı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’nın 2022 yılı eğitim bilimi ve manevra faaliyetleri bünyesinde Yer 1’inci TOKİ Mahallesi’nde manevra yapıldı. Burdur AFAD ekipleri, Nahiye Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 112 Müstacel Çağrı Merkezi ekipleri, gönüllü AFAD ekibi ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirilen yapı tahliye ve coşkunluk itfa tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Sis bombaları, itfaiye aracı ve ambulans sirenleri, mahalle sakinlerinin haykırı sesleri ile başlayan tatbikatta cuşuhuruş çıkan bir evde itfaiye ekipleri evde bulunanları tahliye ederken, AFAD ekipleri da eksantrik bir evden yaralıyı kestirmece 100 metre mesafeden halat ve bobin sistemi ile tahliye alanına indirdi.

Evlerde yapılan tahliye tatbikatından sonraları mahallede cuşiş toplantı alanında mahalle sakini ve çocuklara itfaiye aracı ekipleri vasıtasıyla alevlerin söndürülmesi, tutuşan tüpleri, ıslak bez ve tıpkısı eşyalarla coşkunluk söndürülmesi kullanışlı gösterildi. Mahalle sakinleri ve torunlar de tatbikata zevcelik etti.Share: