Aksaraylı Vatandaş: Kendin Benzeri Soğana Razı Geliyorsun Ama Küçük Çocuklarına Bahis Geçiremiyorsun. Eksantrik Çocukların Birlikte Mahrum Kalıyorlar

EKSIKSIZLIK SAYGINLIK ATALAY

CHP Eş Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Aksaray’birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi. Aksaraylı aynı vatandaş, iktisadi kriz zımnında yaşadıkları sorunları anlatırken “Epey çocuk var, bezler uçmuş, aynı bez 100 lira, yer ucuzu 80 liralık reşit. Benzin desen 15 teklik, hiçbir şeyin yanına varılamıyor. Kendin tıpkı soğana razı geliyorsun amma sıradan çocuklarına konu geçiremiyorsun. Ayrıksı çocukların yanı sıra tamamıyla yoksun kalıyorlar” dedi.

Aylin Nazlıaka bugün Aksaray’de tıpkı yön pazarına her an vatandaşlarla arkadaşça etti. Bir yurttaş, Nazlıaka’ya şunları söyledi:

“Yürüyemez raporum var. Ne ilbay bana makine veriyor ne kaymakam ne Ortaköy hangi da Aksaray. Ego bu halde dileniyorum, makine alacağım diyerek. Allahtan korkuları namevcut bunların, yüzdelik 80 sakat raporum var. Ego gittim itiraz ettim, ona rağmen vermediler. Buradan vermedikleri için Niğde’ye gittim, itiraz ettim, Niğde’den rapor aldım. Benim belden aşağım tutmuyor. Ego yürüyemiyorum, zorla mı yürüyeyim? İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nde üç öğün faaliyetler geçirdim, 72 saat ameliyatım sürdü. Benim belden aşağım dolu hastalıklı, omuriliklerimde kayma var, şu an mağdurum.”

KENDİN BİR SOĞANA RAZI GELİYORSUN AMA BERIBENZER ÇOCUKLARINA KONU GEÇİREMİYORSUN”

Nazlıaka’nın yan pazarında dostane ettiği Aksaraylı ayrımsız vatandaş ise “Salçalık, kışlık hiçbir öz konulmadı. Oldukça çocuk var, bezler uçuk, benzeri çaput 100 liralık, sunu ucuzu 80 teklik ergin. Süt desen 15 teklik, hiçbir şeyin yanına varılamıyor. Kendin bire bir soğana razı geliyorsun amma basit çocuklarına konu geçiremiyorsun. Ayrıksı çocukların yanında hepten mahrum kalıyorlar” dedi.

Emekli ayrımsız yurttaş üstelik “Geçinemiyoruz, aldığımız zahmetli maaşı sunu fazla iki hafta gidiyor. Diğer iki haftasını birlikte cepten yiyoruz. Ego, rastgele seçim AK Parti’ye veriyordum, bu seçimde sizin yanınızdayım” diyerek konuştu.

“SEÇİMDEN SONRA HERHANGI BIR HUSUS DÜZELECEK”

Aylin Nazlıaka ise “Bugünler birlikte geçecek inşallah. Sizlerin desteği ile gelişigüzel seçimlerden bilahare yönetimi değiştireceğiz. İktidara geldiğimizde Ocak Desteği Sigortası vereceğiz, kül üstelik sizin kabilinden kadınlar amacıyla. Hesabınıza mal yatacak. Bu aynı sahne değil, biz bunun değme şeyini hesapladık, dolayısıyla bize güvenin” dedi.Share: