Akşener’den hükümete tekaüt maaşı tepkisi: Yeryüzü düşüğü minimum ücret büyüklüğünde olmalıdır

Herhangi Bir hafta başka aynı ilde esnaf ziyareti özne İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, bu posta birlikte Aksaray’da kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Yaklaşık 2 senedir yer diyar gezdiğini tamlayan Akşener, “Burada tıpkısı amacım var. Çok teferruatlı bir zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı, buna eşit şuculuk-buculuk üzerinden siyasetçilerin birbirlerine konu çaptırdığı ama sizin derdiniz konuşulmadığı üzere bile seçkin birinizin şakirt çıktığı ayrımsız bütün var bu ülkede.” dedi.

“BILDIRME BAĞAN EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET BÜYÜKLÜĞÜNDE OLMALI”

Ekonomiye ve hayat pahalılığına değinen Akşener, emeklileri sevindirecek tıpkısı vaatte üstelik bulundu. İYİ Tümen lideri, “Tekaüt maaşı… Söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler bin 500 teklik zahmetli maaşı alanlar vardı. Bizim dediğimiz şuydu sunma düşük zahmetli maaşı asgari ücret büyüklüğünde olmalıdır. Bunu bu ihvan yaptı yaptı yapmadı tığ yapacağız az kaldı. Hani treniniz ne oldu esmer katar, hangi oldu havaalanı, hangi oldu çökülen çiftlikler. Telaki denilen o sistemi ortadan kaldıracağız netlikle söylüyorum. 24 milyar TL sizin cebinizden, Türk Telekom’dan makbuz Hariri’nin cebine koydular. Erdoğan’ın sülale dostu.”

ÇİFTÇİLERE SESLENDİ

Akşener, çiftçinin zindelik faturasının faziletli olduğunu belirterek, ” İç Küçük Asya Bölgesi’nde hepinizin derdi suyun kaybolması, neşelilik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın böyle yapılması. 113 bin liralık zindelik faturası gördüm. 60 bin teklik fatura gördüm. 52 bin liralık fatura gördüm. Yahu bunu ödeyen aynı çiftçinin, 3 ayda 180 bin liralık bayılmak zorunda mütezayit tıpkısı çiftçinin malından elinde hangi büyüklüğünde mülk kalabilir? Bunun içine tıpkı de kucak mazotu, koyun ilacı, kucak gübreyi. Geriye hangi kalır?” dedi.

“SİYASETÇİLERİN İNSANLARIN SESİNİ DUYUP HAL ÜRETMESİ GEREKİYOR”

Akşener, ister kuvvet olsun, lazım muhalefet, siyasetçilerin görevinin vatandaşı itaat etmek olduğunu anlatım etti. Siyasetçilerin görevinin vatandaşların sorunlarına hal anlamak olduğunu anlatan Akşener, şunları kaydetti: “Siyasetçiler bu çözümlerin üzerinden rakiplik etmektir. Benim kabil rastgele siyasetçinin buraya gelip karşınızda resmi sıralama durmasını sağlamaktır. Siz olmazsanız siyaset birlikte olanaksız, siz olmazsanız tek husus imkânsız. O nedenle esnaf üzere müşterisi velinimet olduğundan bu dükkanlara girdim. O dükkanların içerisinde, ‘Bu akşam ne pişireceğim?’ diye niteleyerek düşünen kadınları gördüm. Atanamayan gençlerin gözyaşlarını gördüm. İnsanların, ev hanımlarının, çiftçilerin konuştuğunu gördüm. Siyasetçilerin esnafların içerisindeki insanların sesini duyup ona hal üretmesi gerekiyor.”Share: