Altınovalı minikler da depremzedeler için bir tane yürek oldu

Altınovalı minikler de depremzedeler üzere yegâne canevi oldu

YALOVA Yalova’nın Altınova ilçesinde de kollar depremzedeler amacıyla yegâne kalpgâh oldu. Altınova Belediyesi arkalama kampanyasına bindi olan miniklerden kimi eşyalarını birtakım da kumbaralarındaki paraları duraksama etmeden depremzedelere bağışladı.

Depremin evvel anlarından itibaren ihtisas meşbu notlarla bölgeye arkalama gönderen ayrıntılar hassas davranışlarıyla herkese benzer olmaya devam ediyor. O yüreği heybetli çocuklardan birisi dahi babası gönüllü aksiyon makinası operatörü kendisine zelzele bölgesinde müteharrik Alp Mürtefi oldu. Altınova Belediyesi’ne annesi ile giden Yiğit Ulvi, depremzede ulaştırılmak amacıyla kumbarasını görevlilere konfirmasyon etti. Kahraman Mehabetli’nin örnek davranışı herkesin takdirini topladı.

Yiğit Şanlı gözetiminde depremin geçmiş saatlerinden itibaren adeta seferber olan umum çocuklara teşekkürname eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Dayanabilen Oral, “Mehabetli babayiğit çocuklarımız, umutlarımız var bizim. Cansınız, canımızsınız. Bu felaketi, bu edisyon günleri birlikte aşacağız. El Birliği ve yardımlaşma geride bırakacağız. Duaları ve destekleri amacıyla herkese şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Teşekkürler Altınova’m, Birlikteyiz Türkiye’m” diye niteleyerek konuştu.

Share: