Amiyane dükkanın “nazik kalpli” esnafı

Kilis site merkezindeki kısaca 6 metrekarelik dükkanında 17 yıldır şekerli üreten 42 yaşındaki Yücel Culhaoğlu düzenlilik güçleri, esenlik çalışanları ve martir ailelerinden ecir almıyor, özel günlerde vatandaşlara tatlı dağıtıyor.

Culhaoğlu, AA muhabirine, ilkokula gittiği dönemde babasının dükkanının bitişiğinde tıpkısı tatlıcı dükkanı olduğunu, meslek harçlığıyla aldığı tatlının namına bilcümle az geldiğini söyledi.

Daha çokça lezzetli yiyebilmek üzere tatlıcı olmayı istediğini anlatan Culhaoğlu, bunun konusunda çırak namına başladığı gelişim hayatında 35. yılını geride bıraktığını dile getirdi.

Askerden geldikten sonraları kısaca 6 metrekarelik dükkanda kendi işini kurduğunu nâkil Culhaoğlu, burada üstelik 17. senesini geçirdiğini vurguladı.

Sürekli bulunduğu seviyeye şükrettiğini anlatan Culhaoğlu, “Burada biz serüvene başladık. Rabb’im kapılarını açtı, dükkanımızı açtık, kendimizi geliştirdik. Hiçbir şeyim yokken Tanrı burayı kader etti.” dedi.

Mehmetçik, şehit aileleri, polisler ve sağlık çalışanlarından sevap almadıklarını dile getiren Culhaoğlu, eli nimetli günlerde birlikte vatandaşlara şekerli ikramında bulunduğunu, bunun kendisi için adeta al cızık olduğunu tabir etti.

Culhaoğlu, dükkanının süfli olmasına rağmen işletmeden 3 kişinin evinin ekmeğini çıkardığını belirterek şöyle konuştu:

“Burada 3 adam ekmek yiyor. Dünyalık kazanıyorum çokça şükür. Gaziantep’ten müşterilerimiz var. İstanbul’dan çoğu arkadaşımız lezzetli kemirmek üzere adamını uçakla gönderiyor, buradan tatlıyı alıyor ve uçakla esasen gidiyor. Siyasetteki arkadaşlarımız gelip buradan şekerli alıyor. Tığ tatlıyı yüzdelik 100 katıksız yapıyoruz. Bu tatlıyı dilek rahatlığıyla yiyorum ve satıyorum. Kesinlikle içerisinde glikoz ve tatlandırıcı bire bir özdek yoktur. Tanrı’tan korkuyoruz. O yüzden burada falsolu yapmanın bire bir anlamı bulunmayan. Azrail bilmeyebilir ama bizi gözetleyen, izleme fail aynı üretken vardır.”

Rabıta musluk tatlısı, taş kadayıf ve banak şekerli sattıklarını anlatan Culhaoğlu, hisse senedi yerini büyüterek lezzetli çeşitlerini bile artıracaklarını vurguladı.Share: