Amme Taşınmazı Tahsis Müzakeresi yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Amme Taşınmazı Tahsis Müzakeresi yapıldı.

Hars ve Turizm Vekil Yardımcısı Bulunmaz Alpaslan, Bilkent Otel’dahi turizm yatırımcılarının katılımıyla düzenlenen müzakerede yaptığı konuşmaya müzakerelerin turizm sektörüne adamakıllı olmasını dileyerek başladı.

Müzakerelerde Kars’tan Antalya’ya kadar kamu arazilerinin turizm yatırımcılarına sunulacağını belirten Alpaslan, “Bu enformasyon belki dahi Bakanlık tarihimizin genişlik iri müzakeresi olacak.” dedi.

Türk turizmin sektörünün dünyada iri bir hayranlıkla izlendiğini dile getiren Alpaslan, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sektörü ciddi aynı göz zar ettiğini hatırlattı.

Alpaslan, Türkiye’nin 2018-2019’birlikte turizm gelirini 34,5 bilyon dolara yükselterek rekor kırdığını, Kovid-19 salgını dolayısıyla umum sektörlerin menfi etkilendiğini anımsattı.

Türkiye Turizmi Geliştirme Ajansının çalışmaları ve göz temsilcilerinin destekleriyle dünyaya denk olacak aynı program izlediklerini söyleyen Alpaslan, Türk turizm sektörünün Kovid-19 nedeniyle arz birkaç küçülen ülkeler beyninde düzlük aldığını bildirdi.

“47 milyon ziyaretçi, 37 milyar dolar turizm geliri”

Salgının peşi sıra bu sene liyakatli tıpkısı turizm sezonu yaşandığını bel fail Alpaslan, “2019’un üstelik üstünde bir gelire ulaşacağız. 47 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayıp 37 milyar dolar civarında bire bir turizm geliri beklemekteyiz, yapacağımız çalışmalarla bunun bile üstüne çıkmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Alpaslan, bugünkü müzakerelerle ve yıpranmamış yatırımlarla Türkiye’nin ati yıllardaki hedefini henüz de yükselteceklerini belirterek “2022’de yayınladığımız şartname sonrasında 50 parseli turizm yatırımcılarına sunmuştuk. Geçerli bulunan başvurular sonucunda bugün 20 bine andıran yatak kapasitesindeki turizm yatırımlarını siz yatırımcılara sunacağız.” bilgisini verdi.Share: