Ampute Futbol Milli Takımı, bu kere Dünya Kupası’nı yutmak istiyor

Ampute Milli Futbol Takımı Beceri Direktörü Osman Görmek, “Maç karşılaşma düşünüp 9 Teşrinievvel’birlikte o kupayı sarmak istiyoruz.” dedi.

Ampute Milli Futbol Takımı, 30 Ilkgüz-9 Teşrinievvel’de Türkiye’nin ocak sahipliğinde düzenlenecek 2022 Dünya Kupası hazırlıklarını Bolu kampıyla sürdürüyor.

Ustalık yönetmen Osman Hissetmek, AA muhabirine, Bolu kampının beceri ve taktik ağırlıklı olduğunu kaydetti.

Geçen yıl Avrupa Şampiyonası’na giderken serencam kampı Bolu’üstelik yaptıklarını hatırlatan Derk Etmek, “Bolu kampından bilahare İstanbul’a geçmiştik ve daha sonradan namağlup Avrupa şampiyonu olduk.” diyerek konuştu.

Intikal Etmek, takımın enerjisi, sinerjisi ve asaletinin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, “Eksiklerimiz yok mu? Var. O eksiklerimizi üstelik Bolu’bile tamamlayıp, İstanbul’dahi 19 Eylül tarihinde kampa girdiğimizde herhangi bir şeyi çözmüş olacağız. Fiziksel, mental ve psikolojik anlamda hepsini tamamlamış olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

A, B ve C planını rakibe bakarak ayarlayacaklarını anlatan Çakozlamak, çok kıpırdak rakiplerle oynayacaklarını, ona göre çalışmaların birlik müstacelen bitmeme ettiğini anlattı.

Takip Etmek, Türk milletinin her makule mutluluğu hak ettiğini belirterek, “2018 yılında oynanan Acun Kupası’nda penaltı kaçırmıştım. ‘Türk halkı hakkını helal etsin.’ dedim. Ben ne görev düşerse yapmaya hazırım şeklinde söyledim. Federasyon yetkilileri dahi bizi göreve getirdi. O ant şöyle bir birlik kullanmıştım. Sahada biricik Osman Çıkarmak var. Öğretmen olduğumuzda 15 çıngı Osman Derk Etmek evet demiştim. Tığ bile o sinerji ile bitmeme ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“O kupayı başlamak istiyoruz”

Sükse amacıyla rastgele şeyi yaptıklarını anlatan Derk Etmek, “Karşılaşma maç düşünüp 9 Teşrinievvel’birlikte o kupayı kısaltmak istiyoruz.” dedi.

Idrak Etmek, 2 Avrupa şampiyonluğu, dünya ikinciliği ve üçüncülükleri olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Sportif başarıda yegâne fire tıpkısı husus var, Acun Kupası. Onu dahi müzemize koyduktan bilahare başarımızı gerçekleştirmiş olacağız. Arkadaşlara şunu söylüyorum, zirveye çıkmak süssüz tür amma zirvede temelli tevessül etmek geçişsiz. Dünyada ampute futbolda alay sahibiyiz. Parçalanmamış ülkeler bizden çekiniyor. Biz birlikte birlik ülkelere saygı duyuyoruz. Katiyen saygısızlık yapmayacağız. Onlara da haddinden fazla ongun benzeri konukseverlik göstereceğiz. Tamamı onlara göstermeden biz oynayacağız.”

Fatih Şentürk: “Sakat olduk ama milli suret şans oldu”

Oyunculardan Fatih Şentürk (33) birlikte 18 yaşında geçirdiği gidiş geliş kazasının arkası sıra arkadaşlarını sebebiyle ampute futbolla tanıştığını, 2010 yılından beri tarz giydiğini kaydetti.

Milli takımda olmaktan gelgel duyduğunu anlatan Şentürk, “Milli formayı vurmak herkese baht gayrimümkün. Engelli olduk amma milli dalan baht oldu. Herhangi Bir şeyden önemlisi bu.” diye niteleyerek konuştu.

Şentürk, “Müzemizde takkadak tıpkı acun şampiyonluğu kupası sakim. Onun da bu sene vakti geldi inşallah. İnşallah kupayı 9 Ekim gecesi kazanıp ülkemize armağan edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Maçları büyük statlarda oynayacaklarını anlatan Şentürk, şunları kaydetti:

” Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ımızın sahasında maçlarımızı oynayacağız. İstanbul halkını şimdiden davet ediyorum maçlara. Lütfen bizleri boydak bırakmasınlar, bindi olsunlar. Bindi vereceklerinden yüzde 100 eminim. O cümle stadyum bayraklarla dolup taşacak. Bize verdikleri enerjiyle hocamızın vermiş olduğu maharet ve taktikleri birleştirip alacağız hepsini.”

“Giydiğimiz formanın hakkını çevirmek zorundayız.” diyen Şentürk, “Grubumuzda tüvana rakiplerimiz var. Haddinden Fazla mefret tıpkı şampiyona. Fransa, Haiti, Liberya gibi yaşayan dünya ülkeleri var. Bunlara alın ruhlu kalabilmek amacıyla idman fora etmek zorundayız. Kabul Etmek için rastgele şeyi yapıp, 85 milyonu hediye etmek istiyoruz.” dedi.Share: