ANKARA’DA PIRTLAK LASTİKLE IÇIN DEVAM FAIL PALYATIF OTOBÜSÜ ALAZ ALAZ YANDI (2)- YENİDEN

İSTANBUL- Elazığ seferini işleyen geçici otobüsü Ankara’dan geçişi sırasında iddiaya göre lastiği patladıktan sonraları yoluna bitmeme edince sürtünmeden kaynaklı kıvılcımlar yangına illet oldu. Yoldan geçen çevirici sürücülerinin uyarıları üzerine duran otobüsten yolcular boşaltma edildikten gelişmemiş müddet sonradan anahtar alev topuna döndü. İtfaiyenin müdahalesiyle hararet söndürülürken, otobüs demir yığını haline dönüştü.

Olay, saat 00.15 sıralarında Ankara Bulvarı’nda meydana geldi. İstanbul- Elazığ seferini yapan sürücüsünün kimliği elan öğrenilemeyen 35 AAV 984 plakalı bulaşıcı otobüsünün lastiği, Ankara’nın girişinde patladı. İddiaya bakarak güdücü benzeri süre bu şekilde yoluna bitmeme etti. Birkaç kilometre sonra sürtünmeden kaynaklı lastikler yanmaya başladı. Yoldan güzeşte sürücülerinin uyarısı üzerine otobüs şoförü aracı emniyet şeridine park ederek, yolcuları tahliye etti. Yolcular indikten gelişmemiş süre bilahare alevler cümle otobüsü sararken, ihbar üstüne polis güçleri, itfaiye ve afiyet ekibi fenomen namına sevk edildi.

OTOBÜS DEMİR YIĞINI HALİNE DÖNÜŞTÜ

Polis, karayolu üzerinde ilaç alarak, gidiş geliş akışını durdurdu. Hararet ise haddinden fazla sayıda itfaiye ekibinin vahim çabasıyla söndürülürken, otobüs kullanılamaz hale geldi. Can kaybı ve yaralının olmadığı yangında bir nice yolcunun valizlerinin yandığı öğrenildi. Bölgeden uzaklaştırılan yolcuların bir başta otobüsle seyahate devam edeceği öğrenildi.

‘ŞOFÖR, LASTİK PATLADIKTAN BILAHARE YOLUNA DEVAM ETTİ’ İDDİASIOlay sırasında çevrede kâin halı düz işletmecisi Erdal Dürü, “Aşağıda otobüsün lastiği patladı. Patlama sesine çıktım. Yoldan güzeşte gayrı araçlar otobüsü uyardı ama otobüs sürüşe devam etti. Bu şekilde bir süre sonra altından biberli çıkmaya başladı. Ardından alaz topuna döndü” dedi.

BULAŞAN: YOLDAN GÜZEŞTE SÜRÜCÜLER ANIMSATMAK İÇİN KORNAYA BASTI

Otobüsün yarık lastikle bir müddet yoluna devam ettiğini tamlayan yolculardan Gündüz Bilgebey, “Otobüs Ankara’nın girişinde birkaç kere durdu. en son durdurduktan bilahare üst lastiklerinin patladığını söylediler. Ankara’nın girişinden Batıkent’e büyüklüğünde bu şekilde ilerledik. Yandan geçen arabalar bizi uyarmak üzere kornaya bastı. Daha sonra kapıları açtılar hepimiz çıktık. Biz çıktıktan sonraları alaz aldı” diye konuştu. Olayla ait inceleme başlatıldı.

Share: