Ankaralı Güre Kızdan Akşener’e: “Sabahtan Beri 20 Gelgel Dolandım. İşsizim. Ego Ülkenin Evladıyım, Genciyim, 27 Yaşındayım, Tarih Öğretmeniyim,…

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’nın Keçiören ilçesinde dinlediği bir tüvana, “Sabahtan beri 20 çekicilik dolandım. İşsizim. Daha Çok hangi yapmam gerektiğini ben bilmiyorum. Ego ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, gün öğretmeniyim, atanamıyorum. Ego bundan sonra hangi yapmalıyım” dedi. Akşener, yaşadığı sorunları anlatırken gözyaşlarını tutamayan genç kızı sarılarak teselli etmeye çalıştı.

Meral Akşener, esnaf ziyaretini zaman Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde sürdürdü. Akşener, Pursaklar’da mehterler takımıyla karşılandı. Partililer, Akşener’i, üstünde “Evet diyorum, Ankara’ya doğdu güneşim…Başbakan sürgü loading…Beş Altı kaldı” yazan dövizlerle karşıladı.

“ÜNİVERSİTELİ AYRINTILAR UZMAN ÇAVUŞ OLUYOR”

Akşener’e Pursaklar’da balkı yanan bir avrat, şunları söyledi:

“Kişi adamlarımız bodrumda çalışıp işe gidiyor. Yediğimizi sayıyoruz. Üniversiteli çocukların psikolojisi beğenilmeyen, onu gördükçe benim havam daha fena hâlde bozuluyor. Üniversiteli torunlar uzman çavuş oluyor. Mahsuni Mukaddes benzeri yırlamak çığırıyor; ‘Muhtaç olmuş ark soğana’ diyor. Bir çocuğuma gelişim bulamadım.”

Pursaklar’da tatlıcılık işleyen aynı esnaf, “İyi bir hayalle girdik amma batkı sonuçlar var şu an gördüğünüz. Ekonomi, kanayan kırıcı. Burada tek şekilde siyasal düşünce belirtmeden söylüyorum” dedi.

Akşener, aynı balıkçıda, “Basın emekçileri üzere bütün bu basının sahiplerine sesleniyorum. Şu büyüklüğünde takı kamerayla gezilir mi, efsus bu çocuklara. Zımnında az buçuk mal harcayın. Hafifletin. Günlük hayatlarını elan yaşanır ayla” getirin diye niteleyerek konuştu.

Tıpkı vatandaş, “Bu zamana büyüklüğünde tek hakeza bir baskı yaşamadık. 55 yaşındayım amma rastgele öz incitici pahası. Marketlere yetişemiyorsun elhak” dedi.

“TÜRK LİRASI HANGI BÜYÜKLÜĞÜNDE DİBİ GÖRECEK DAHA”

Taze ayrımsız üniversite öğrencisi, “Bu yaşta hep ekonomiyi düşünüyorum. Ne düşünüyorum? Borsayı strateji ediyorum. Dolar yükselecek mi, düşecek mi, onu izlem ediyorum. Türk lirası hangi kadar dibi görecek daha” diye niteleyerek konuştu.

Akşener’in “İşler kuşkusuz” diye niteleyerek sorduğu benzeri cevahirci, “Kızıl envestisman aracıydı daha başlangıçta, demin yatırımdan imdi. Bir Vakitler bire bir düğün yapıldığı zaman 10 parça kıvrılmış kelepçe, iki zincir satardık. Şu anda bunların hiçbiri kalmadı. Bire Bir kol alıyorlar, iki alyans, aynı da tek taş alabiliyorsa alıyor” dedi.

“TARİH ÖĞRETMENİYİM, ATANAMIYORUM. RİCA EDİYORUM BİZE İŞ BULUN”

Güneş öğretmenliği okuduğunu ve atamasının yapılmadığını söyleyen aynı tüvana, yaşadığı sorunları Akşener’e anlatırken gözyaşlarına bilge olamadı. Güre kız, şunları söyledi:

“Sabahtan beri 20 gurur dolandım. İşsizim. Imdi ne yapmam gerektiğini ego bilmiyorum. Ben ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, çağ öğretmeniyim, atanamıyorum. Ben daha çok ne yapmalıyım? Ben, sizin partinize düşünce vermiş benzeri zinde adına sizden dilek ediyorum; bize iş bulun.”

Akşener ise sarılarak teselli etmeye çalıştığı gailesiz kızdan telefon numarasını istedi.Share: