Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler aleniyet tatile girdi

Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler ile öğretmenler, bugün 2022-2023 terbiye öğretim yılının evvel aleniyet tatiline girdi.

Antalya Milli Yetişek Müdürü Emre Etkili, kentte 1710 okulda tahsil gören 486 bin mektepli ile fariza işleyen 35 bin öğretmenin mesafe tatile girdiğini söyledi.

Birinci dönme açıklık tatilinin 14 Kasım’da başlayıp, 18 Kasım’da sona ereceğini hatırlatan Deli Dolu, öğrencilere tıpkı haftalık tatili genişlik ongun şekilde değerlendirmeleri ve eli nimetli mübarek kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Muğla

Muğla ve ilçelerinde 14 bin sarıklı, 165 bin öğrenci küşayiş tatile girdi.

İl Milli Yetişek Emre Öz, 2022-2023 terbiye tedris yılının evvel çeyrek dönemini kudretli bire bir şekilde sonlandırdıklarını söyledi.

Eğitimde verimliliği artırmak, hoca ve öğrencilerin dinlenmesine okazyon çıkarmak hesabına verilen meydanlık tatilin, kişisel ve mesleksel yönden gelişmeye imkan sunacağını belirten Öz, öğrencilerden ara tatili mübarek geçirmelerini istedi.

Burdur

Burdur’da 252 okulda eğitim bilimi öğretim gören 42 bin 932 öğrenci ile 3 bin 662 hoca mesafe tatile çıktı.

İl Milli Terbiye Müdürü Nesrin Kakırman, hoca ve öğrencilere ferah tatiller dileyerek, dinlenmiş tıpkı şekilde mesafe tatilden sonradan okullara dönmelerini tavsiye etti.

Isparta

Isparta Milli Terbiye Müdürü Erhan Baydur, memleket genelinde toplanmış 84 bin 801 öğrenci ile 7 bin 140 öğretmenin nısıf yıl tatiline çıktığını söyledi.

İl genelinde toplam 476 ekol bulunduğunu tamlayan Baydur, öğrencilere açıklık tatilde tezkere okumaları önerisinde bulundu.

Share: