Antalya ve belde illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve kasaba illerde Değerlendirme, Seçme ve Rabıta Merkezince (ÖSYM) 31 Orak Ayı 2022’de düzenlenen oturumları tağyir edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Kabiliyet-Genel Kültür Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’üstelik başlayan sınavlar için er saatlerde sınav salonlarına geldi.

Sınava antre belgeleri ve kimlikleri arama edilerek salonlara alınan adayların çanta, kapela, saat, cüzdan kadar aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz bildirişim sağlayıcı cihazlar, kulaklık, kolye, hızma, kelepçe, yüzük, broş, cam ve mızrap içerikli eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, karalama kağıt, defter, ders notu, pusula, kamus, dergi, gazete ve tıpkısı yayınlar ile cetvel, pergel, zaviye ölçer ve tıpkısı araçları yanlarında bulundurmalarına müsaade verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Literatür Fakültesi’ne kapının kapanmasından bilahare koşarak ulaşan tıpkı karı aday, fakülte yetkililerinin saatin birlik 10.00 olduğunu ayırt etmeleri konusunda konu açılarak dil alındı.

Bir birçok zaman sonraları mevrut benzeri apayrı eş namzet üstelik binaya giremedi.

Isparta’de ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç küsurat tıpkı eş aday gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten hüviyet cüzdanı çıkartmak üzere kırtasiyeye gittim. Mesafelik önceki.” diye durumunu anlatan karı namzet, sınav giriş saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel ekin testleri için 130 dakika müddet verildi.

Muğla ve Burdur’dahi dahi celse başladı.

Share: