Antalya’da aynı kişinin bıçakla öldürülmesiyle ilişkin 2 sanık yargılanıyor

Antalya’dahi tıpkı kişinin bıçakla öldürülmesiyle ilişkin 2 sanığın “bilerek öldürme” suçundan yargılanmasına bitmeme edildi.

5. Dokunaklı Ukubet Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanıklar Mehmet Y. ve Serdar T. ile müştekiler ve taraf avukatları, mahkeme salonunda amade bulundu.

Duruşmada hezel sunulan maktulün kardeşi İdris Avağ, sanıkların sunma kırıcı şekilde cezalandırılmasını dilek ettiğini söyledi. Avağ, “Kardeşim öldürülmeyi doğruluk etmedi.” dedi.

İdris Avağ’ın ifadesi sırasında Başkumandan T’ye “Teyzenle aşk mı yaşadın?” diye niteleyerek sorması üstüne sanık küfrederek müştekiye saldırmaya çalıştı. Jandarma ve acara kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle cüretkâr önlendi. Yaşanan arbedenin arkası sıra sanıklar bilgili kararıyla salondan çıkarıldı.

İfadelerini veren müştekilerin salondan çıkarılmasının ardından gene salona alınan sanıklardan Başkumandan T. savunmasında, “Teyzeme ve maktule evlenmeleri konusunu söyledim. Teyze bizde ana yarısıdır. Deminden bana kaltaban muamelesi çekiyorlar.” diye konuştu.

Sanık Mehmet Y. bile kendisinin maktulle hiçbir probleminin olmadığını öne sürdü.

Mehmet Y, “Fakat onunla mülaki olmak de istemiyordum. Annemle ahbaplık etmek istediğimde ise onun evde olmadığı zamanlar görüşmeye çalışıyordum. Bu olayların olacağını bilseydim o eve gitmezdim.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıkların alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Kuzeyyaka Mahallesi’nde 12 Küçük Ay 2022’da Behiye T’nin (41), Hayrettin Avağ (45) ile birlikte yaşadığı eve mevrut oğlu Mehmet Y. (24) ve yeğeni Başkomutan T. (32), sâdır tartışmada Avağ’ı bıçakla öldürmüştü. Mehmet Y. ile Serdar T, polise tasdik olmuştu.

Share: