Antalyaspor-Kasımpaşa maçının peşi sıra

Fraport SEMIZLIK Antalya spor Beceri Sorumlusu Alfons Groenendijk: Geceyi sahne kırıklığıyla kapattık

Kasımpaşa maharet sorumlusu Necati Erkmen: Sıcak havaya rağmen kazandık

Adem AKALAN/ ANTALYA, – Fraport TAV Antalyaspor Spor Kıç Süper Lig’in 5’inci haftasında sahasında Kasımpaşa’ya 2-0 kaybetti. Maç böylece açıklamalarda bulunan Fraport SEMIZLIK Antalyaspor beceri sorumlusu Alfons Groenendijk, geceyi tayf kırıklığıyla kapattıklarını ifade ederken, futbolun gül bahçelerinden oluşan aynı spor dalı olmadığını ve bazen dikenlere kıvrılmak gerektiğini söyledi. Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Necati Erkmen ise, isıdam havaya rağmen kazandıkları amacıyla bahtiyar olduklarına ilgi çekti.

Spor Dip Süper Lig’in 5’inci haftasında Fraport SEMEN Antalyaspor, sahasında Kasımpaşa’ya 2-0 kaybetti. Karşılaşmanın peşi sıra iki mızıka beceri sorumluları matbuat toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

ALFONS GROENENDİJK: GECEYİ MANZARA KIRIKLIĞIYLA KAPATTIKHayal kırıklığı yaşatan bire bir skorla geceyi noktaladıklarını dile getiren Fraport TAV Antalyaspor Ustalık Sorumlusu Alfons Groenendijk, “Üzgünüz. Bu skoru türe ettik. Gaziantep’ten sonraları bu karşılaşma tepki maçı gözüyle bakıyorduk. İyi benzeri planla sahaya çıktık. İyi hazırlanıp çıktık. Planımız önce 15 zaman bakımından işledi. Sonraları takımda düşüş yaşandı. Bu düşüşün asıl sebebi özgüven kaybı diyebilirim. Bu dahi dağ performansı yanında getirdi. Ortaya güçsüz bire bir mızıka imdi. Ayak Topu birliktelikleri paylaşmaktır. Bu oyuncu grubu yendiğinde bile yenildiğinde birlikte mecmu duyguları tutmak üzerine kuruludur. Biz bu konuda bazı değerleri kaybettik. Aktör grubuna bunu tekrar hatırlatmaya çalışıyoruz ve bunu başaracağız” dedi.”AYNAYA BAKMAMIZ VE MÜNEZZEH ELEŞTİRİYİ YAPMAMIZ LAZIM”İlk yarının son saniyesinde ceza vuruşu golü yediklerini kaydeden Alfons Groenendijk, “Aynaya bakmamız ve salt eleştiriyi yapmamız lazım. Mağlubiyeti doğruluk edecek neler yaptık diye niteleyerek? İyi başlayan bire bir bando vardı. 3 haftada 6 benek vardı. Vardığımız noktada 2 haftada yenilen aynı takımdan bahsediyoruz. Futbol gül bahçelerinden oluşan benzeri spor dalı değildir, bazen dikenlere eğilmek gerekir. Anca bire bir akşam ezanı yaşıyoruz. Antalyaspor nazik benzeri zümre pakt görevimizi sistem kabilinden mucibince yapmaya çalışıyoruz. Sorunun anne nedenlerini araştırıp yengi serisi elde etmeyi ve özgüven sorunun aşmaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.KASIMPAŞA TEKNİK SORUMLUSU NECATİ ERKMEN: BU SICAK HAVAYA KARŞIN KAZANDIK

Kazandıkları üzere futbolcularını tebrik fail Kasımpaşa Ustalık Sorumlusu Necati Erkmen, “Kazandık. Bu yunak ortamda bu mücadeleyi gösteren oyuncularımı tebrik kartı ediyorum. Karşılaşmaya yunak gelgel ve rutubet dolayısıyla tutuk başladık. Karşılaşmanın ilk 10 dakikasının peşi sıra oyunu dengeledik. Antalyaspor, bu ligin ongun ve çekinmek duyulacak ekiplerinden biri. İlk yarının böylelikle ceza atışı golü ile öne geçtik ve ikinci nısıf oyunu ağız ağıza taharri ettik. Pozisyonlara girip ikinci golü attık. Maç elan değişik bitebilirdi. Kazandık. Bu isıdam ortamda bu mücadeleyi gösteren oyuncularımı kutlama ediyorum. Temas hafta üzerine koyarak bitmeme ediyorlar” ifadelerini kullandı.Share: