Antalya’ya sunu haddinden fazla turist Almanya’dan geldi

Antalya Valisi Ersin Müellif, kente bu yıl mevrut yabancı seyyah sayısının 7 milyonu geçtiğini, ilk sırada üstelik Alman misafirlerin yer aldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Yazıcı, Almanya Konsolosluğu görevine atanan Martin Tscherner’i ve Yardımcı Şehbender kendisine atanan İnna Ella Kianst’ı kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatım fail Edip, Tscherner ve Kianst’a kullanılmamış görevlerinde başarılar diledi.

Antalya’nın dünyanın makro turizm destinasyonları ortada olduğunu belirten Müellif, şunları kaydetti:

“Yetersiz dışından mevrut seyyar sayımız 7 milyonu geçti ve bir numara tam Alman misafirlerimiz var. 1 Karı-31 Temmuz döneminde kentimize Almanya’dan 1 milyon 363 bin 526, Rusya’dan 1 milyon 275 bin 353 misafirimiz geldi. Antalya’yı albeni marifetiyle musahabe eden gezmen sayısında Alman misafirlerimizin önder olması bizi mutlu eden aynı durum.”

Güvenlik özellikle oluşmak amacıyla turizmle ilişkin rastgele konuyu yakından izleme ettiklerini vurgulayan Yazar, turistlerin kentte 7 dönem 24 saat emin ve rahat bir şekilde dolaşabildiğini, güven ve uyanık kuvvetlerinin bu konuda haddinden fazla hassas olduğunu anlatım etti.

Konsolos Tscherner bile Müellif’ya müstevli sürecinde Antalya’birlikte beledi Almanlara sağladığı yardımlar amacıyla teşekkürname etti.

Share: