Armağan kendisine gönderdiği Maraş sandığı namına, kargocunun iş kıyafetleri gitti

Bağış namına gönderdiği Maraş sandığı yerine, kargocunun hareket kıyafetleri gitti

Kahramanmaraş’ta tıpkı kişi, kargo ile armağan yolladığı Maraş işi oyma sandığın ortadan kaybolduğunu ve hesabına kargo çalışanının aksiyon kıyafetleri mevcut poşetin ulaştığını kanıt etti

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta ayrımsız birey, kargo ile bağış yolladığı Maraş işi oyma sandığın ortadan kaybolduğunu ve namına kargo çalışanının hareket kıyafetleri mevcut poşetin ulaştığını tez etti. Tahminî 2 yıldır sandığını isteyen mağdur, sorunun çözülmesini istedi.

Görüngü, 2021 yılının Temmuz ayında yaşandı. İddiaya bakarak, bir araba firmasının çıkışlı satıcısı Maksat Zabun, Mersin’deki bir yakının düğünü nedeniyle Maraş işi oyma sandığı hediye alaşağı etmek istedi. İrtibata geçtiği esnaf ile beğendiği sandığın kargoya konfirmasyon edilmesini isteyen Zabun, Mersin’deki yakınını bir hafta sonraları aradığını ve sandığın yerine kargo çalışanının hisse senedi kıyafetlerinin içre bulunduğu poşetin gittiğini öğrendi. 2 yıldır savaşım veren Zabun yaşadıklarını anlatarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

“Kargonun çalışanının logolu karışık çamaşırları gönderilmiş”

Sandığın ortadan kaybolması nedeniyle hem maddesel, hem bile ödül gönderdiği dostlarına manevi adına mahcup duruma düştüklerini ifade fail Kasıt Zabun, “Kahramanmaraş’ta tıpkısı otomobil firmasının çıkışlı çalışanıyım. Bir dostumuzun şehir dışında düğünü vardı. Bizde hangi gönderilim diye düşündük ve Maraş’ımızın el emeği ayn nuru oyma sandıklarını atıf kararı aldık. Sandıkçımızı aradık ve güzel ayrımsız misil beğendik, kargoya göndermesini söyledik. 21.07.2021 tarihinde kargo makbuzları bile mevcut. Düğünden ilk dostumuza yolladık. Aradan aynı hafta falan geçince tığ, ‘kargo elinize ulaştı mı, beğendiniz mi’ diye niteleyerek aramıştık. Gelen yanıt ile alışılmadık olduk, kargo firması sandık yerine kargonun çalışanının logolu kalıntı çamaşırlarını göndermiş. Dostumuz bu bergüzar ulaşmadığından periferi utangaç olmaması için bizi aramamış. Ego kendisinden kargonun fotoğrafını atmasını istedim ve pespaye poşetin içinden kargo firmasına ait logolu hisse senedi kıyafeti vardı. Çok utangaç olduk bağımlı yapacak tıpkı madde yoktu. Tekrardan bire bir kasa aldık ve güvenimiz kaybolduğu için aracımız ile Mersin’e gönderdik” dedi.

“Mağduriyetimizin giderilmesi geçişsiz”

Kargo firmasına dönüş yapıp fotoğrafları gönderdiklerini nâkil Zabun,” Kendiler filhakika bire bir tarihte aldıkları ürünün makbuzunda 50 kilogram, 126 desi diyerek yazıyor. Yani 50 kilogramlık bir miktar ve 126 büyüklüğünde ayrımsız kasa namına poşetin gitmesi tamamen mahsustan ve çalıntı olduğunun ibaresi. İnceleyeceklerini söylediler ve bizim yüz kere aramamıza karşın hiçbir şekilde dolaşma olmadı. Bununla ilgilendiren yerine yasalı süreç başlatmadık. Eller kıygın olmasın diyerek lazım yerlere ileteceklerini söyledik yeniden umursamadılar. Biz mağdur olduk başkaları de olmasın diye böyle ayrımsız formül seçtik. Sandığın değeri o tarihte 2 bin 280 teklik mesabesinde idi şuanda birçok mal bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: