Avrat Milli Uçan Top Takımı, Konya’da değerli madalyaya odaklandı

Konya’birlikte planlı 5. İslami El Birliği Oyunları’nda yarı finale mütezayit Eş Milli Voleybol Takımı’nın başantrenörü Alper Hamurkâr ve oyuncusu Ceren Kapucu, zer madalyaya odaklandıklarını söyledi.

Alper Hamurcu ile Ceylan Kapucu, milli takımın Kamerun ile erte yapacağı yarı final maçı öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Alper Hamurkâr, takımın etraflı süredir tıpkısı arada oynadığını belirterek, ” Akdeniz Oyunları’nda birlikte birlikteydik. Bu gruptaki birçok oyuncunun serencam turnuvası. Zer madalya üzere çokça iri şansımız var. Özbekistan çok pres şartlarda geldi, onları de tebrik etmek geçişsiz. İran henüz süslü benzeri takımdı. Antrenörleri çokça ayrımlı bire bir kültürden gelip mütehammil bir görev üstlendi. Avrat voleybolunu orada ayakta tutmak olağan değil.” dedi.

Yarı finalde karşılaşacakları Kamerun’u da sitayişkâr Hamurkâr, “Kamerun, Afrika kıtasında ferah uçan top oynayan bire bir topluluk. Düpedüz bildirme balaban rakip Azerbaycan. Sunma bol oyuncusu burada değil ama 10 yıldır benzeri arada oynayan tıpkı kadro. Finalde faziletli ihtimalle Azerbaycan’la oynayacağız. Yer süresince değme husus olabilir. Ona göre mütemerkiz olmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

Konya seyircisine da teşekkürname eden Hamurkâr, “Çokça kısık rabıt vardı. Mağaza uçan top kundaklamak üzere iri aynı mağaza amma Konya seyircisi çokça çok bindi verdi. Zer madalya amacında onların desteğine ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Ceren: “Duluk olduğumuzun farkındayız”

Milli takımın başarılı oyuncusu Ceren Kapucu ise oyunların favorisi oldukları bilinciyle sahaya çıktıklarını dile getirdi.

İlk iki maçın kıytırık geçtiğini anlatan Ceren, “Şakak olduğumuzun farkındayız amma bu bile ekstra bir dikkat toplaşımı gerektiriyor. Konya seyircisi bizi çokça dolgunca destekledi. Madalya amacında onları tribünde koparmak istiyoruz.” diyerek konuştu.

Geçen zaman Brezilya’dahi oynayan ve bu yıl Bolu Belediyespor’a nakil olan Ceylan, “Brezilya çokça iyice tıpkısı tecrübeydi. Dünyada okul ülkelerden biriydi. Orada yabancı oyuncu sayısı bize bakarak birkaç. Ligde toplam 15-20 yabancı vardı. Bu biraz seviyeyi etkiliyordu amma çok kompetitif ayrımsız ligdi. Yurtdışına esasen gitmek istiyorum kapılar kapanmadı.” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.Share: