Avukat Umur Saika Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda patırtılı getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz 31 yaşındaki Avukat Umur Sebep, yasalı avukatlık stajını tamamladıktan bilahare Ankara Barosu bünyesinde avukat olarak hele Ukubet Hukuku, İdare Hukuku ve Memur ve Sıkı Düzen Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda bire bir çok seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Umur Sebep

AVUKAT IŞLER YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra ortaöğretim eğitimi Bursa Polis Güçleri Kolejini kazanmıştır. Devamın dahi darülfünun eğitimini üzere Polis Akademisine başlamıştır. Polis Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Hukuk Fakültesinde eğitimine başlayan Işler Saika 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, başarı bursu ile efdal onur öğrencisi adına ahit ikinciliği ile bitirmiştir. Tıpkısı yıl Çankaya Üniversite Sosyal Bilimler Enstitüsü Amme Hukuku Anabilim Dalında acele çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu nezdinde avukatlık mesleğine başlayan Saika, Bayrı Ahbaplık ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur. Ukubet Hukuku, İdare Hukuku, Memur ve Disiplin Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda ulusal ve arsıulusal bülten ve ayrışık gazetelerde bir nice yazısı olan Umur Sebep, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Düzenlilik Soruşturması ve Belgelik Araştırması” üstüne yazmaktadır. Yürüttüğü davalar mevki ve dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Bire Bir haddinden fazla akademik çalışmaya laf edildi. Bu kapsamda birçok açık oturum ve seminerlerde konferansçı yerine meydan almıştır.

Alev Çet, Aleyna Şarap, Esra Hankulu davaları kadınların türe arayışını ve ülkedeki avrat cinayetlerinin önlenmesinde ve avrat dayanışmasının önemini simgeleyen aynı ülkü haline geldi. Bu davalarda kıygın vekilliği üstenen Av. Umur Saika karı ve çocuk hakları üzerine alem haline geldi. Ayrımsız dönüm noktası olan Yalaz Çet davasının avukatlarından Umur Yıldırım, SUTAŞ Delegasyon Başkanı Sefirikebir Christian Berger’e ile avrat cinayetleri konusunda ziyaret gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve AHALI Ada kadar aynı çok milletler arası gazeteye mülakat vermiştir.

Sebep’ın “Avukat Işler Yıldırım” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle avrat ve çocuk hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında kocaman alengir oynamaktadır. Son yerine Bayrı Ahbaplık ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den fazla ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Darülfünun öğrencisi Flama Çet’in bed ölümüyle ilişkin davada maznun Çağatay Aksu müebbet + 12 yıl 6 kamer cezaevi cezasıyla ve özge maznun Katı Akand ise 18 yıl 9 ay hapishane cezasıyla cezalandırıldı. Mahkemeye bakarak Çet, tecavüze uğradı ve kasten öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Aleyna Çakır yerine bildik 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün mir şüphelisi Ümitcan Akla Yatkın, “göz dokunulmazlığını ihlal”, “yıldırma” “şahsi verileri hukuka muhalif ele nakil” ve “enformatik sistemine yolsuz giriş” suçlarından 4 sene 10 kamer hapis cezası aldı. Murafaa Uygun’a takdir indirimi uygulamadı. Ölümüne ilişkin dosyanın ise halen soruşturması bitmeme etmektedir.

ESRA HANKULU DAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

Aleyna Şarap adına aşina 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün saksı şüphelisi Ümitcan Akıllıca, Ankara’bile evinde ölmüş bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilişkin mevkuf yargılandığı davada, ‘neticesi cihetiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 sene mapushane cezası aldı. Değişmeyen istinafa taşındı. Halen dosya bitmeme etmektedir.

EYMEN SADIST DURAK DAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Mecbur Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları anlaşılan oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er sene cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş adamı Ulu Heves Gültekin’in öldürülmesine ilgilendiren davada mahkeme, 1 sanığın müebbet kodes cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet mahbes cezasına iskonto uygulayarak 10’ar yıl mahpushane cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 habersizce maznun hakkında ise dosyaları ayırdı.

IŞLER YILDIRIM’IN IÇTIMAI MEDYA HESABI VAR MI?

Saika’ın “Avukat Işler Sebep” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle eş ve çocuk hakları konusunda paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında kocaman lüks oynamaktadır. Serencam yerine Bayrı Hukuk ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den aşkın ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: