Ayvalık Tarım Odası’nda Başkan Baysal ve ekibine 3. kere güvenoyu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Tarım Odası görgüsüz umumi yerleşmiş yapıldı. Tarım Odası binasında gerçekleşen yalın kat genel kurul toplantısına ayn üyelerinin ilgisi ağır sıklet oldu.

Divan başkanlığına Bandırma Ekincilik Odası Başkanı Süleyman Dönmez’in getirildiği genel asamble toplantısında divan katipliklerini ise Havran Ziraat Odası Başkanı Ademiyet Saha, Nem Ekincilik Odası Başkanı Eksiksizlik Arpacı ve Ramazan Seller üstlendi.

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın benzeri ağızdan okunmasının peşi sıra süssüz umumi kuruş toplantısına ilgilendiren günden maddelerinin değerlendirilerek karara bağlandığı toplantıda mütekellim Ayvalık Kültür Odası Başkanı Hasan Baysal, “Geçtiğimiz 4 yıllık çalışmalarımızın ve ati 4 senenin değerlendirileceği, meclis ve hile kurulumuzun seçimlerinin gerçekleştirileceği mahdut umumi kurul toplantısına katılımın bunaltıcı olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi sürecinin etkileri halen devam etmekteyken, 13 dönüş önceki 6 Küçük Ay gecesinde meydana gelen ve 11 kentimizi adeta yerle benzeri fail asrın felaketi namına nitelediğimiz iki büyük hareket zımnında maalesef çokça el bire bir dönemden geçiyoruz. Bu vesileyle her iki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılarımıza evgin şifalar dilerim. Gelişigüzel araç altında üretmeye bitmeme fail çiftçilerimiz adına zaman gerçekleştireceğimiz umumi kurulumuzun hayırlara çevirici olmasını diler saygılarımı sunarım” dedi.

Başkan Baysal’ın konuşmasının boşluk yönetiminin önümüzdeki 4 yılına yan verecek bakir hile kurulunun seçimleri gerçekleştirildi.

Hasan Baysal’ın öncülüğündeki fiks menü ile yapılan seçimlerde Ayvalık Tarım Odası’nın yıpranmamış umumi heyet; Hasan Baysal’ın yanı sıra Veysel Karaman, Mahmut Oral, Mete Altan, Hedef Çaycılar, Yüksek Sevindik ve Ramazan Seller isimlerinden oluştu.

Ayvalık Kültür Odası Divan listesi ise Ersan Adli, Önder Gökaşan, Mehmet İvgin, Hakan Baylan, Saim Çakırca, Mehmet Terzioğulları, Tolga Temiz, Veli Kobacık, Turgay Demirlenk, Hüseyin Reşit, Murat Baygın ve Turhan Baran namına belirlendi. – BALIKESİR

Share: