Bakan Kasapoğlu, Burdur’da 1900 şahsiyet öğrenci yurdunun açılışını yaptı

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bu yıl üniversite öğrencileri amacıyla ev kapasitesinin 850 bine çıktığını bildirdi.

Kasapoğlu, Safahat Kız Öğrenci Yurdu’nun küşat töreninde yaptığı konuşmada, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin yerleşkesinde yer alan yurtlara yenisini eklediklerini söyledi.

Yerleşkede yeni açılan kız yurdunun kapasitesinin 1900 olduğunu tamlayan Kasapoğlu, mikro konusundaki vizyonlarının, bu anlamdaki çabalarının başarıyla ilerlediğini kaydetti.

“Bu tıpkı gelgel tablosudur”

Nazır Kasapoğlu, “Birileri bunu görüntü de etmiyor. Bunun hesabını üstelik yapamıyorlar ama biz hoppadak bu hafta Osmaniye’birlikte 1300 kişilik mikro açtık. 2 bin 500 yabanlık yurdumuzu Uşak’ta açtık. Beş bin kapasiteden fazla kapasiteli yurdu ülkemize kazandırdık. Bu bire bir çalım tablosudur.” diye niteleyerek konuştu.

Öğrencilerin güzelce ortamlarda eğitim hayatlarına devam ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Öğrencilerimiz buraları ikinci üniversite namına değerlendiriyor. Hem üstelik birbirlerini tanıyarak kardeşlik iklimini güçlendirerek daha kıpırdak, elan aydın yarınlara yürüyorlar. Gençlerimiz amacıyla yurtlarımızdaki imkanları güçlendirerek ve kapasitemizi artırarak bu yıl 850 bin kapasiteye çıktık. Bu diri yürüyüşü baş başa bitmeme ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açılışın peşi sıra yurtta planlı etkinlikte sportmen antrenörleri ve öğrencilerle bire bir araya gelen Nazır Kasapoğlu, henüz sonra kentten ayrıldı.

Share: