Bakan Varank’ın onayladığı projeyle istihdama yardım verilecek

Karabük Çipo ve Polat Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR), “Dijital Tabanlı Mesleksel Eğitim Projesi” ile 648 kursiyerin istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Şirket Umumi Heyet tarafından yapılan açıklamada, Türk sanayisinin ilk ve avangart kuruluşu KARDEMİ’in, 85 yıldır sürdürdüğü polat üretim serüvenine, çağ geçtikçe kullanılmamış mihenk taşı taşları eklemeye devam ettiği belirtildi. Şirketin ve KARDEMİR Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü ve projelendirdiği, “Sayısal Tabanlı Mesleki Yetişek Projesi”nin Bartın’üstelik planlı temsili geçim imza töreni ile alay malay onaylandığı aktarılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın birlikte düzlük aldığı törende, Genel Müdürümüz Necdet Utkanlar dahi şirketimizi temsilen imza törenine katıldı. Toplumsal Gelişmeyi Tutma Programı’nda (SOGEP) vadi düz projemiz, 648 kursiyerin mesleksel uzluk alanında hisse senedi sağlaması ve istihdama kazandırılmasını hedeflemektedir. 15 ile 34 yaş arası çalışmayan istihdama hazır nüfusu kapsayan ‘Sayısal Tabanlı Mesleksel Eğitim Bilimi Proje’mizde kursiyerler, üretimlik sahamızda yer düz Yetişek ve Kültür Merkezi’mizde hazırlanan sayısal yatırımı tamam dersliklerde yetişek alacaklardır. Proje dahilinde, 144 saat kaynakçılık, 136 saat haddecilik, 160 saat vinç operatörlüğü, 24 saat hisse senedi sağlığı ve güvenliği ve 40 saat robotik kodlama eğitimi verilmesi planlanmıştır” denildi.

KARDEMİR Uygulayım Bilimi, Terbiye ve Kültür Vakfı ile Karabük Üniversitesi vasıtasıyla ortak yürütülecek projenin yanında bir nice sivil sosyete kuruluşu ile bile iş birliğini kapsadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projemizin hazırlanmasında emeği olan tam çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza, projemizi onaylayarak desteklerini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanı Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Şirketimiz KARDEMİR A.Ş üretim alanında göstermiş olduğu yeniliklere ve başarılara bu kabil projeleri birlikte ilaveten, Türk sanayisinin lokomotif şirketi olmaya bitmeme edecektir.” – KARABÜK

Share: