Bakanlar Özer ve Kasapoğlu, Sakarya’da şişman küşat törenine katıldı

Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, “Sizin çocuklarınızın eğitime erişimiyle ilişik, kültürel iktidara ortak olmayla ilgilendiren bütün engeller kaldırıldı. Elbette bu yalınç olmadı. Bunun tıpkı lideri vardı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eğitime her ant en balaban payı verdiği için yer ahbapça şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Demokratlık Meydanı’nda gerçekleştirilen “Sakarya Acil Boyut Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve Yetişek Yatırımları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Küşat Töreni”nde mütekellim Özer, son 20 yılda eğitimde Erdoğan’ın liderliğinde devrimsel dönüşümlere şehadet ettiklerini söyledi.

2000’li yıllarda okul öncesi okullaşma oranının yüzdelik 11 olduğunu, bugün bu oranın yüzde 93’e çıktığını tamlayan Özer, ortaöğretimdeki okullaşma oranının yüzde 44’lerden yüzdelik 90’ların konusunda çıktığını kaydetti.

Özer, Türkiye’deki okullaşma oranların tasarruf etmek üzere devasa okullar yapıldığını belirterek, “2000’li yıllarda dershane sayısı 300 binken bugün 857 binlere ulaştı. 2000’li yıllarda öğretmen sayısı 500 binken zaman 1,2 milyon öğretmenin olduğu yetişek sistemine sahibiz. Takkadak bunlar olmadı. Tıpkı zamanda eğitimin önündeki anti demokratik uygulamaların topu kaldırıldı.” diye niteleyerek konuştu.

Dün İstanbul’da yüksek talim öğrencisinin staj üzere gittiği hususi kolejde başörtülü olduğu üzere staj başvurusunun akseptans edilmediğini nâkil Özer, şunları kaydetti:

“20 yıldan beri bu ülkede başörtüsü yasağı kaldırılmışken biz bunlara cevaz edecek miyiz gene? Bakın bu gün içerisinde yemeden içmeden başörtüsü yasakları kaldırılmadı. Ayrımsız zamanda önder hatip okullarının, patika liselerinin efdal öğretime erişimiyle ilgilendiren kül engeller kaldırıldı. Gene bu ülkenin vatandaşının çocuklarının Kur’an-ı Kerim’den peygamberimizin hayatına büyüklüğünde mecmu selektif dersleri selektif olarak alabilme imkanı getirildi. Sizin çocuklarınızın eğitime erişimiyle ait, kültürel iktidara eş olmayla ilgilendiren kül engeller kaldırıldı. Tabiatıyla bu çarpık çurpuk olmadı. Bunun aynı lideri vardı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eğitime rastgele ahit en iri payı verdiği üzere sunu içten şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesileyle zaman açılışı yapılacak umum eğitim bilimi yatırımlarımızın Sakarya’ya güzel hayırlı olmasını diliyorum.”

“Sakarya’da 21 yıl önce 23 spor tesisi varken bugün 94 spor tesisi var”

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Sakarya’nın her zamanki üzere galeyan ve çalkantı dolu olduğunu söyledi.

Sakarya’nın çalkantı ve atılganlık kırcı yiğit gençleriyle alım duyduklarını tamlayan Kasapoğlu, “Sakarya, DOĞRU Öğür’nin bakım ve genç odaklı siyasetiyle kullanılmamış açılışların mutluluğunu yaşıyor, şiddetli ve hayır olsun. Sakarya’birlikte 21 sene önceki 23 spor tesisi varken zaman 94 spor tesisi var. İşte bakım siyaseti bu. 21 sene önce Sakarya’bile 3 dar varken zaman 9 ev var. 2 bin kapasiteden 16 bin yetenek tekmil 8 mezuniyet artma var.” diye niteleyerek konuştu.

Kasapoğlu, birilerinin gençleri “harflerle sınıflara ayırdığını” söyleyerek, “Kaka senaryolarıyla manipüle etmeye çalışıyorlar. Bizler Cumhurbaşkanımızın ekibi yerine gençlerle birlikte henüz diri yarınlara, alay malay yürüyoruz. Onlara temerrüt zaman Sakarya’üstelik cahillik ve spor yatırımının 20 tanesini daha Sakaryalı gençlerin emrine sunuyoruz. Güzel olsun.” ifadelerini kullandı.

Gençlere atılganlık vermeye, beklenti aşılamaya ve onlar amacıyla her bir imkanı seferber etmeye devam edeceklerini aktaran Kasapoğlu, “2023’te Sakarya, gelişigüzel zamanki üzere demokrasinin, adaletin, yarınları olan hayat dolu yürüyüşün mesajını Cumhur İttifakı’nı sandıklarda patlatarak devam edecek.” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Karabağ işgalden kurtuldu”

DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Mehabetli İhsan Çetin, Sakaryalıların kestirmece 20 yıldır Reisicumhur Erdoğan’ın arkasında durduğu için Türkiye’birlikte birçok yenilikler ve güzellikler yaşandığını belirtti.

Vatandaşların ve Erdoğan’ın yardımıyla birçok prangaların kırıldığını aktaran Yavuz, “Zincirleri bir bir kopardık. Sizin sayenizde, Recep Tayyip Erdoğan sebebiyle Karabağ işgalden kurtuldu, Libya çandır ellere gitmedi. Terörün kökünü kazıyoruz. FETÖ siftinlik edildi, ilavesi bile olacak. Sakıncasız olun Türkiye haddinden fazla tüvana. Sakarya çok güzelleşti ve güvenli olun böyle durduğumuz sürece haddinden fazla elan ilavesi üstelik olacak çünkü önümüz vazıh.” şeklinde konuştu.

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Makro bile Reisicumhur Erdoğan’ın kente yaptığı ziyaretten ortalık bahtiyar olduklarını söyledi.

Sakarya’nın bakım, istihsal, hoşgörü ve beraberlik şehri olduğunu tamlayan Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği “derdimiz millet, gayemiz hizmettir” prensibiyle nekes sarılıp çalışmaları gelişigüzel güzeşte çağ arttırdıklarını kaydetti.

Programa, Sakarya Valisi Yavaş Oktay Yaya Kaldırımı, SELIM Parti Genel Başbuğ yardımcıları Erkan Kandemir ve Ömer İleri, DOĞRU Öğür Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, MHP Kadro Başkanvekili ve Sakarya Mebus Muhammed Uzun Bülbül, Ev ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, SELIM Öğür Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın dahi katıldı.

Türk ve DÜRÜST Parti bayraklarıyla süslenen merasim alanında antrparantez, “Bu Meydan Sakarya Meydan Muharebesinin Yapıldığı Vadi Değil, Bu Kayran 6’lı Masanın Zaman Devir Olduğu Meydandır”, “Sen yürüyeceksin Sakarya yürüyecek arkandan”, “Bizim siyasetimiz yapıt ve hizmet siyasetidir” ve “Masa vardır dünyaya Türkiye’nin gücünü anlatırsın, masa vardır etrafında toplanıp Türkiye düşmanlarından buyuru beklersin” yazılmış pankartların dahi asık olduğu görüldü.

Share: