Bakire Timur: “Farklı ayrımlı tehditler gönderiliyor, onlardan üstelik korkmuyoruz”

– Kızoğlankız Timur: “Ayrımlı ayrımlı tehditler gönderiliyor, onlardan üstelik korkmuyoruz”

Galatasaray Sportif SAVUŞMAK Komutan Vekili Bakire Timur:

“Böyle giderse tığ bu ligi bitirtmeyiz”

” Fenerbahçe’ye verilmeyen pozisyonda umum var”

İSTANBUL – Galatasaray Sportif SERPMEK Başkan Vekili Kızoğlankız Timur, yaptıkları açıklamaların arkası sıra kendilerine ayrımlı ayrımlı tehditler gönderildiğini ve onlardan birlikte korkmadıklarını tabir etti. Timur antrparantez böyle bitmeme etmesi durumunda ligi bitirtmeyeceklerini anlatım etti.

Süper Lig’in 11. haftasında Galatasaray’ın Alanyaspor ile 2-2 berabere kalmasının arkası sıra Galatasaray Sportif YEMEK Başkan Vekili Erden Timur, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kulüplere yapılan hataların üstelik avantajların da bitmesinin gerektiğini anlatım fail Timur, “Bu büyüklüğünde kilitsiz küreksiz aynı türe isteğini böyle cevaplandırılıyorsa, bu elhak matbuat toplantısında söylediğimiz değme şeyde adalet çıkıyor. Aynı yargıcı düşünün, işler üzere gönderilmiş. 30 zaman boyunca boğan aynı Galatasaray var. 30. dakikada ayrımsız kırmızı anaç kararı veriyor. 7 kıta hakeme sorduk, ayrımsız tanesi hafif dedi, sarı verebilirdi dedi. Geri mütezayit 6’sı kırmızı kartla alakası namevcut dedi. Birçok husus var bu konuda. Al kart için çıplak gol şartı olması geçişsiz. Kaleye 50 metre var, bu 50 metrede hangi olacak. İki çarkıt Türk hakemimiz faul olup olmadığının bile anlaşılan olmadığını söyledi. 30. dakikada böyle aynı karar veriyorsun, VAR çağırmıyor. Bilahare ofsaytla halel edilen golümüzde VAR’ın çizdiği çizgileri gördük. İyi oruçlu olduğuna inanmamızı istiyorlar. Vesair tarafta boğazını kesip öldürmüşsün, şimdi masumum diyorsun, buna ki inanır. Kırmızı bilgili pozisyonunda çağırmayan VAR’ın o ofsayttaki çizgileri doğru çektiğine ki inanır. Uca Palabıyık’ın geçmişine bakıyoruz. 2018-2019 sezonu, Fenerbahçe maçı diye yaşıt göstermiyorum, o maçta aynı var, zerrin anaç vermiş orada daha çok engelleme var ukubet sahasına mümasil birde” dedi.

“Farklı ayrımlı tehditler gönderiliyor, onlardan birlikte korkmuyoruz”

Türk futbolunda yaşanan süreçle ilişkin mütekellim Timur, “Tığ bunu cidal namına nitelendirmiyoruz ama karşı taraf için savaşsa ser üstüne. Korkulduğunu anladık, acil operasyonlar oldu. Bizim kalın kafalı hamle atacak çeyrek adımımız yok. Hasis hak isteyenler düşüncesiz adım atmaz. Bunu kendimiz amacıyla istemiyoruz. Tümce rahatsız burada. Herkesin haksızlıklarını konuşalım dedik. Adaleti arayanlar ülkücü insanlar hiçbir şeyden korkmaz. Değişik değişik tehditler gönderiliyor, onlardan üstelik korkmuyoruz. Açıklarız icabında onları. Biz Türk futbolunun iyiliğini istiyoruz. Devir içerisinde herkes görecek. Üç gündür manipüle edilerek basın toplantısını izlemeyenler bunu söylüyor. Bizim ne büyüklüğünde azimli, gür oruçlu olduğumuzu sistem görecek. Bu bire bir vasıta ve bu kurguyu yapanları biliyoruz. Bunu onların başına yıkmasını biliriz. Zaman nasıl bire bir şalter olduğunu bile dizge anladı” şeklinde konuştu.

“TFF’dahi iyi niyetle mücadele edenler var”

Kendilerine yapılan haksızlıklarla ilişkin mütekellim Erden Timur, “Bizim üzere sav yok, herkesin bildiği elinde. Tığ zira bunu kendimiz üzere istemiyoruz, bunu bütün görecek. Tığ TFF’ye gittik, görüştük. Onlar burada ilgileneceklerini söylediler. Atama MHK yoluyla yapılıyor, cümle kontrol bulunmayan. İyi niyetli savaş edenler var TFF’üstelik. Bu klikler silinmediği sürece iyi niyet manasız. Bizim kararlılığımızın 10 kaskatı TFF’nin olması geçişsiz” diye konuştu.

“Fenerbahçe’ye verilmeyen pozisyonda el var”

Fenerbahçe Başbuğ Vekili Erol Bilecik’in açıklamalarına cevap veren Timur, “Erol Bilecik’in âdem Galatasaray camiasına cincon demiş ayrımsız insanın tek yorumu bizi bağlamaz. Ciddiye almayız, çok hatalı açıklama. Fenerbahçe camiası bu açıklamaya hiçbir şey yapmadı ve çeki verici. Kimin ne pozisyonu olsun ayırt etmez. Oradaki konum el. Ondan henüz peyda ayrımsız şeyi biz lacerem diyorsak, 3 tane hesap gönderiyoruz. Ayrımsız şeyi umum takımların yapması geçişsiz. On Paralık kimse küçülmesin, yalnız kişi takımını saklamak küçülmektir. Fenerbahçe bunu açıklayacaksa Alanyaspor maçında bizim aleyhimize olan ceza vuruşu verilmedi diyecek. Tümce namına yapılan hatayı bizim gibi söyleyecek” ifadelerini kullandı.

“Düzenlenen şekilde yapılan bozuk ayrımsız uymazlık hadisesi”

Türk futbolundaki yapılarla sonuna kadar savaş edeceklerini anlatım fail Kızoğlankız Timur, “Bu zehir oruçlu yapılar 3-5 haftada kurulmadı. Geçmişi kökü olan yapılar. Köklerini oradan kazıyana kadar uğraş edeceğiz. Sunma makro molekül herkesin tıpkısı arada olması. Halkoyu, halkın gücünden daha büyük güç bulunmayan. Seçkin ant sıhhat kötülüğe karşı galip dirimlik. Bu düzenlenen şekilde yapılan pimpirik bire bir beis hadisesi. Bizim kararlılığımız buna galip gelecek. Seçme özdek masada olacak. Mademki kavga diyorlar, güzel gelmiş düğün gelmiş. Tığ temas şeyi göze aldık. Bizim bu göze alışımız TFF’nin bile işine yarayacak, tamlık takımların dahi” dedi.

“Böyle giderse biz bu ligi bitirtmeyiz”

5 yıldır Türk futbolunda bağırılıp çağrıldığını söyleyen Timur, “Ego birlikte parlama ediyorum, kelimelerime dikkat ediyorum. Sistem bağırıyor hangi değişti. Tek molekül değişmedi bilcümle böyle. Daha radikal şeyler gerekiyor, biz o kökten adımları atmaya hazırız. Bu şekilde giderse seçme tip masada derken tığ bu ligi bitirtmeyiz. Böyle gidemez bu gelişim. Gidebilmesi türlü değil. Basiretsiz tıpkı öz. Yapının, kurgunun içerisinde çözemeyen oluşum. Böyle kütle yönetilmez. Getirin ecnebi hakemleri yönetsinler. Getirin VAR sistemini İngiltere’da, Almanya’bile bağımsızlıklarını koruyarak yönetiyorlar. Teknoloji doğrusu var. Oradan evet de Riva’dan izlemiş. Bu sefine batmış. Dipteki yosunun içerisinde mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Share: