Balıkesir, depremzedeleri bağrına bastı

Tonlarca arkalama malzemesi gelişim makinesi ve görevliyi hareket bölgesine atıf eden Balıkesir, deminden da 2 bine mümasil depremzedeyi otel, konukevi, fahri evi ve akraba evlerinde ağırlıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli meydana gelen depremlerin peşi sıra bölgedeki 10 ülke amacıyla seferberlik ilan eden Balıkesir, demincek birlikte depremzedelere kapılarını açtı. Köpekli Nasip Arama Istirdat Birliği, arkalama malzemeleriyle meşbu 500 TIR’ı, 572 personeli, 300 iş makinesi ve teknik ara bulucu ile yer sarsıntısı bölgesinde göl ayağı basmadık meydan bırakmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bire bir yandan yardımlarına devam ederken aynı yandan de otobüslerle Balıkesir’e depremzedeleri transferini sağlıyor.

Tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Balıkesir’e otobüslerle mevrut depremzedeler geçmiş namına Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan Facia Gezi Koordinasyon Merkezi’ne geliyor. Öz imkanlarıyla ya bile otobüslerle Balıkesir’e mevrut depremzedeler; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Kızılay, STK’lar ve gönüllüler tarafından Sahn Yaşam Merkezi’ndeki oluşturulan Ücretsiz Giyim Bankası’ndan çare, giyim, acil azık kadar ihtiyaçlarını gerçekleştirme ediyor. İşlemleri tamamlanan depremzedelerin ekipler aracılığıyla konaklayacakları noktalara ulaşımları sağlanıyor.

Adıyaman, Malatya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş’tan otobüslerle ve kişi imkanlarıyla 2 bine mail depremzede temel ihtiyaçları karşılanarak otel, misafirhane, fahri evi ve akraba evlerine yerleştirildi. Halen bölgeden Balıkesir’e depremzedelerin intikali devam ediyor. – BALIKESİR

Share: