Balıkesir hareket bölgesine müzaheret oldu yağdı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, hareket bölgesinde 10 günde toplanmış 5 saatlik gaflet ile çalışırken Balıkesir’in gurur ve kuruluşları, vatandaşları deprem bölgesinin yaralarını başlamak üzere yardım olup yağdı.

İçişleri Bakanlığı’nca, yer sarsıntısı bölgesi Osmaniye İli’ne koordinatör yerine görevlendirilen ve Balıkesir’e yıpranmamış dönen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ayağının tozuyla Afet Geri Hizmet Merkezi’ne giderek incelemelerde bulundu. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Kızılay ve gönüllüler ile beraber işbirliği içerisinde oluşturulan Afet Geri Hizmet Merkezi’ndeki tıbbi malzeme noktası ve ücretsiz aksata noktalarında bugüne büyüklüğünde yaklaşık 10 bin 500 depremzedenin azda olsa yaralarına reçete olundu. Sarsıntı bölgesine 613 personel, 300 hisse senedi makinesi ve maharet vasıta ile yardımseverler yardımıyla 600’den aşkın toplumsal arkalama TIR’ı ulaştıran Balıkesir, Facia Lojistik Merkezi sebebiyle Balıkesir’den hareket bölgesine henüz koordineli tıpkısı şekilde müzaheret malzemelerinin sevkiyatını gerçekleştiriyor.

Facia Geri Hizmet Merkezi’ndeki tıbbi materyal ve ücretsiz ahzüita merkezinde; koca çul, kadın giysi, bala çul, oyuncak, pabuç, azık ve tıbbi malzemelerin bulunduğu noktalar bulunuyor.

10 günde 5 saat aymazlık ile çalıştılar

Yaklaşık 10 aktarılma süresince Osmaniye bölgesinde toplam 5 saatlik gaflet uykusu ile görev yapan Komutan Yücel Yılmayan, Afet Lojistik Merkezi’nde bodur ayrımsız izah yaptı.

Başbuğ Yılmaz, “Valimiz Hasan Şıldak ile beraber Osmaniye bölgesinde görevlendirilmemizin arkası sıra Balıkesir’den bölgeye gelen ekiplerimizle beraber canları idare etmek ve yaraları başlamak amacıyla canla başla çalıştık. Bölgedeki ihtiyaçlar tayin edildikçe 24 saat birlik halinde olduğumuz Balıkesir’deki emek arkadaşlarımız, zaruri birlik hareket makinesi, gıda, giysi gibi malzemeleri bölgeye ulaştırdılar. Sakat aksata merkezini gönüllü kardeşlerimizle beraber Afet Geri Hizmet Merkezi’ne dönüştürülmüş burada yapılan işi görünce çokça gururlandım ve bahtiyar oldum. Valimiz bölgede kaldı kul gücük benzeri süre bilahare gene bölgeye tefehhüm edeceğim. Allah’ın izni ile parçalanmamış yaraları inşallah bilcümle bu arada saracağız” dedi. – BALIKESİR

Share: