Bardet-biedl sendromlu Mertcan’ın çeri olma hayali gerçeğe dönüştürüldü

Tokat Valiliği Engelsiz Husus Idarehane Müdürlüğü, küçüklüğünden bu yana er gelmek talip bardet-biedl sendromlu Mertcan Akdağ’ın hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Tokat Valiliği Bariz Kapı Büro Müdürlüğüne başvuran bardet-biedl sendromlu 20 yaşındaki Mertcan’ın annesi Sündüs Akdağ, oğlunun küçüklüğünden bu yana uyanık tevessül etmek istediğini belirterek, bu konuda arkalama kâm etti.

Müracaat üstüne Mertcan’ın hayalini akdetmek isteyen Direktörlük, İl Kurnaz Komutanlığı ile temsili askeriye programı hazırladı.

Önce İl Jandarma Komutanlığına gelerek doğrulama olan Mertcan Akdağ’ın kaydı gerçekleştirildi. Henüz sonraları berbere götürülerek er tıraşı yapılan Akdağ’a hazırlanan resmî giysi giydirildi. Alaydaki arkadaşlarıyla tanışan Akdağ, kantininden aksata da yaptı.

Vali Numan Hatipoğlu ve İl Bitirmiş Komutanı Albay Bahri Bostancı birlikte genci alayda ülfet ederek, birlikte kemirmek yedi. Bire Bir dönüş çeri olmanın heyecanını hayatiyetli Akdağ, askerliğinin böylece terhis belgesini Hatipoğlu’nun elinden alarak uğurlandı.

Sündüs Akdağ, 5 çocuğundan ikisinin engelli olduğunu belirterek, “Oğluma aynı günce er olmanın sevincini yaşatan Valimiz Numan Hatipoğlu özellikle doğmak amacıyla İl Cingöz Komutanımız Bahri Bostancı ve Jandarma Teşkilatı ile Tokat Valiliği Kategorik Başlık Idarehane Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.” dedi.

Share: