Bartın’dan gücük kısa

Bartın’birlikte Ilbay Nurtaç Arslan başkanlığında halk matinesi toplantısı yapıldı.

Kaymakam Hüsnü Mir Derinti Salonu’nda ilgili müdürlerin katılımıyla vatandaşlarla tıpkısı araya gelen Arslan, sorun ve taleplerin çözümü noktasında ait gurur amirlerine talimatların verileceğini belirtti.

Aslan, ayda iki kez yapılan halk matinesi toplantılarına süzülmek isteyenlerin valilikteki ilgili birimlerle irtibata geçerek randevu alabileceklerini bildirdi.

Medrese Caddesi’nde kere düzenleme çalışmaları

Bartın Belediyesince, Ağdacı Mahallesi’ndeki Fakülte Caddesi’nde kere düzenleme çalışmalarına başlandı.

İlk etapta dayanaklık etmek tesviye çalışmaları yapan ekipler, çalışmaların tamamlanmasının peşi sıra yunak asfalt ve kere aranjman çalışmaları gerçekleştirecek.

Belediye Başkanı Cemal Akış, altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerin üstyapı çalışmalarını birlikte acul şekilde tamamladıklarını bildirdi.

Kentin bir nice noktasında mücahede yaptıklarını nâkil Akın, “Akıbet olarak doğal gaz ve kanalizasyon çalışmaları yapılan Ağdacı Mahallemizde baran suyu hatları ve üstyapıyla ilgilendiren icraat başlattık. Ekiplerimiz, yağmur suyu hatlarının yapıldığı bölgelerde yunak asfalt hazırlıkları yapıyor. Bildirme güdük zamanda bu bölgedeki çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz. Şehrimizi henüz gündeş kent haline beyan etmek amacıyla eksiksiz ekiplerimizle çalışmalarımızı sürat kesmeden sürdürüyoruz.” bilgisini paylaştı.

Share: