Başbuğ Güler: “Kargaşa tıpkısı bütündür”

Kargaşa Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Hilmi Güler, devlet genelinde yaptıkları temas çalışmanın planlı ve programlı tıpkısı şekilde devam ettiğini, sakim gibi gösterilen durumların gerçekte cazibe ve program dahilinde sırası geldiğinde yapılacağını söyledi.

Fatsa ilçesinde geleneksel kuzuluk getirilen Hamsi Festivalinde benzeri enformasyon özne Başkan Güler, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde 19 ilçeye hizmetlerin yeryüzü güzelini tahsis etmek üzere canla başla çalıştıklarını söyledi.

Başkan Güler, “Şu zaman gâh çevrelerin söylediği kadar muallel var denilen bazı şeyler haddizatında kem değildir. Bunlar bizim programımızda ve zamanı geldiğinde yapılacak olan çalışmalardır. Elbette kim doğalgazı getirdik, zahir kim yolları yaptıysak, bittabi kim barajları yaptıysak bunlarda sırayla yapılacak olan çalışmalardır. Bunlar bizim programımızda olan çalışmalardır. Büyükşehir Belediyesi namına bizler planlı ve programlı mücahede yürütüyoruz. Bu traksiyon ve program dahilinde birlikte çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Ordu aynı bütündür”

Açıklamalarına Kalabalık’nun aynı bilcümle olduğuna vurgu yaparak devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şunları kaydetti:

“Kalabalık 19 ilçesiyle ayrımsız bütündür. Kalabalık’da yapılan rastgele husus her bir ilçemiz içre yapılıyor. Temsil şu an Ünye Limanı’ndan ro-ro yüklemesi yapıyoruz. Fındık ile ait icraat yapıyoruz. Fındığa erbap geçmek çabucak fiyatını açıklamak veya konuşmak değil. İş tahsis etmek. vasıtasız hareket fayrap etmek. Bunların bütünü benzeri hep halinde olduğu için bile çalışmalarımızı bir plan ve program dahilin üstelik yapıyoruz. Bizde demincek Kalaba Büyükşehir Belediyesi olarak suyu, elektriği, göletleri, altyapısı ve art yapısıyla yapıyoruz. Yarım diye söylenilen rastgele şeyin sırası geldiği zaman doğrusu yapılacaktır. Bunun cevabını filhakika yaptığımız çalışmalarla vereceğiz. Antrparantez vatandaşlar sandıkta cevabını vermiş olacak. Köle nezaret yaptım. Kul milletvekilliği yaptım. Tıpkısı abi olarak söylüyorum. Siyasete dahi tıpkısı nitelik vermek lazım. Bire Bir düzey kazandırmak gerek. bu bakımdan bunu söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi adına yaptığımız çalışmalarla bütün belediyelere emsal olmaya çalışıyoruz.”

“Fatsa’nın yıldızı parlıyor”

Fatsa ilçesinde yapılanlardan örnekler veren Başbuğ Güler, “3,5 yılda yaptığımız çalışmalarla Fatsa ilçemiz ayrıksı 19 ilçemiz kadar bölgenin projektör yıldızı haline geldi” dedi.

Başbuğ Hilmi Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere vadi verdi:

“3,5 yıl içerisinde hoppadak Fatsa ilçemize yaptıklarımıza şöyle bir dokunacak olursak, neleri başardığımızı göreceksiniz. Fatsa yıllardır aynı gübür içinde yaşıyordu. Fatsa’nın çöpünü kaldırdık. Bunun dışında doğalgazını getirdik. İçme suyu problemini ortadan kaldırıyoruz. Fatsa amacıyla takkadak ayrımsız Bolaman projesi var ki, vakit kaybetmeden o 80 milyon dolardır. Bunların bütünü sırayla, planla, izlence ve teknik ile bilimle yapılıyor.” – KARGAŞA

Share: