Başbuğ Tandoğan: “Zelzele bölgelerine yardımlarımız bitmeme edecek”

Komutan Tandoğan: “Yer Sarsıntısı bölgelerine yardımlarımız bitmeme edecek”

Kalabalık’nun Perşembe Belediyesi’nden fahri yerine deprem bölgesine revan ekip, başkan aracılığıyla ödüllendirildi

ORDU Kalabalık’nun Perşembe İlçe Belediye Başkanı Mustafa Tadat Tandoğan, zelzele bölgelerine olan desteklerin bitmeme edeceğini belirterek, “Bu yardımların ‘yaptık, oldu ve bitti’ olmaması gerekiyor çünkü orada halen benzeri kederli var. Bu yardımların bile genişlik azından 1 sene boyunca olması gerekiyor” dedi. Belediye Reisi Tandoğan ayrıca, fahri yerine deprem bölgesinde görev kayran personelleri ödüllendirdi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin peşi sıra cemi Türkiye hasar gören iller üzere seferber oldu. Ordu’nun Perşembe Belediyesi’nde memur olan grup, fahri adına gittiği Adıyaman’daki çalışmalarını tamamladı. Şehremini Mustafa Tadat Tandoğan, bölgede görev kayran personelleri nakdi bergüzar sunma etti.

“1999 depremi ile ortada çokça balaban ayırt var”

Personelleri karşıladıktan sonra açıklamalarda bulunan Şehremini Tandoğan, “Asrın felaketi dediğimiz 11 ili etkileyen sarsıntı bölgesinde Perşembe Belediyesi olarak önceki günden beri yaraları sarmaya ve sıkıntıları kaplamak için elimizden geldiğince var gücümüzle çabalama harcama ettik. Tabii, personellerimizin nazik aynı destek ve katkısı oldu, oraya ağız ağıza gönüllülük esasına göre gittiler, bu nedenle onları tebrik ediyorum, bu çokça önemliydi. Ben kendim 1999 depremini dahi gördüm, seçkin 2 depremin ortada haddinden fazla büyük ayırt vardı ve bu deprem 11 ili etkiledi. Yıkımın imdi olduğu, şevket otoritesinin biranda ortadan kaybolduğu tıpkısı depremdi. Ekiplerimiz hızlı ayrımsız şekilde hareket bölgelerine ulaştılar. Ego Perşembe halkımıza üstelik haddinden fazla teşekkürname ediyorum, önce saatlerden bu yana iri destek oldular. Halkın hacısı hocası eliyle getirilen yardımları yer sarsıntısı bölgelerine duyurmak için elimizden geldiğince ceht sarf ettik” dedi.

“Yardımların 1 sene elan bitmeme etmesi gerekiyor”

Kendilerine ulaşan yardımların bitmeme ettiğini ve etmesi gerektiğini ifade eden Tandoğan, “Bu yardımların ‘yaptık, oldu ve bitti’ olmaması gerekiyor zira orada halen ayrımsız dramatik var. Bu yardımların birlikte en azından 1 yıl boyunca olması gerekiyor. Orada insanlar birlik para varlıklarını kaybettiler, çok iri birey kaybımız var. Bu nedenle yardımların devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Deprem bölgelerindeki katkılardan ekolojik ortam ödüllendirmek istedik”

“Adıyaman’dahi tığ Kalabalık ve Ordulu vatandaşların yanında olduklarını onlara hissettirdik” diyen Perşembe Şehremini Mustafa Sayım Tandoğan, şu ifadelere vadi verdi: “İnşallah baştan bu garip afet olmaz. Arkadaşlarımızın orada yaptıkları çalışmalardan kontekst kendilerini mükâfatlandırmak istedik. Kendileri zelzele bölgesinden geldiler, tığ bile Perşembeli namına onlara yaptıkları katkıdan kıran dürü yöneltmek istedik, kendilerinden Allah razı olsun.”

Belediye Reisi Mustafa Tadat Tandoğan konuşmasının peşi sıra yer sarsıntısı bölgelerinde mütenevvi alanlarda fariza alan personellere nakdi bağış takdiminde bulundu.

Share: