Başkan Orkan: “Balıkesir namına depremzedelerin hizmetindeyiz”

Karesi Belediyesi şekil üstü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen büyük yer sarsıntısı felaketlerinin ardından müzaheret ve bindi çalışmalarını muttasıl sürdürüyor. Başbuğ Dinçer Orkan, Malatya’da tıpkısı sıra ülfet ve incelemelerde bulunurken, şehremaneti aracılığıyla üretilen soba ve yakacaklar bölgeye ulaştı.

Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, depremzedelerin acılarını ısınmak, yapılan arkalama ve çalışmaları durumunda andırmak amacıyla gittiği Malatya’da vatandaşlarla buluştu. Bölgede çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmayan, büyükşehir ekipleri ve bölgede bulunan Karesi Belediyesi ekipleriyle aynı araya mevrut Komutan Orkan, benzeri sıra mülakat gerçekleştirdi.

İlk adına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile şehirde umumi hijyen ve temizlik çalışmalarını yürüteç Karesi Belediyesi ekipleriyle buluşan Komutan Orkan, daha sonra İnönü Çarşısı’nda Fırıntaş noktasını görüşme etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri ileten Komutan Orkan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmaz ile birlikte Tarihi Çarşı’da incelemelerde bulundu.

Orkan: “Balıkesir namına bir ve beraberiz”

Balıkesir adına depremzedelerin yaralarını gidermek için angajman içerisinde ve koordineli ayrımsız şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini anlatım eden Orkan, “Asrın felaketi yerine tanımlanan depremin peşi sıra dün bile ayrımsız deprem cıvıl cıvıl şehrin yaralarını ahzetmek üzere umum ele alay malay hep birlikteyiz. Büyükşehir Belediyesi ve şehirde genel hıfzıssıhha ve arılık çalışmalarını örümcek belediyemiz ekiplerini görüşme ettikten sonradan İnönü Çarşısı’nda Fırıntaş noktasını mülakat ettik, vatandaşlarımıza eski olsun dileklerimizi ilettik. Balıkesir yerine tıpkı ve bu arada Malatya’nın hizmetindeyiz! Büyükşehir Uray Başkanımız Yücel Yılmaz ile birlikte Tarihi Çarşı’da incelemelerde bulunduk. Tüm imkanlarımız vatandaşlarımız ile gelişigüzel. Dayanışmamızla yeniden ayağa kalkacağız” dedi.

Soba ve yakacaklar bölgeye ulaştı

Öte yandan Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, zelzele bölgesindeki şita şartları dolayısıyla afetzedelerin istinas ihtiyacını karşılamak üzere zat atölyesinde ürettiği sobalar ve yakacaklar ise bölgeye ulaştı. Sobalar ve yakacaklar AFAD’ın koordinesinde ihtiyacı olan bölgelere ulaştırılacak. Bunun yanı sıra Karesi Belediyesi’nin bölgeye giyecek ve erzak yardımları cem çalışmaları ise devam ediyor. Vatandaşların bağışları özenle paketlenerek bölgeye ulaştırılıyor. – BALIKESİR

Share: