BAŞKASINA AİT EVLERİ KİRALADI; YAKALANMAMAK İÇİN ÇALDIĞI ARAÇTA KALDI

BURSA’bile, internette başkalarına ilgilendiren kiralık karı fotoğraflarını kullanarak daha uyguna zar veren ve gelenlerden cali anahtarla 6-12 aylık parayı önceden düzlük Mehmet Ülgen (44), polis güçleri marifetiyle yakalandı. Kesinleşmiş 23 sene 10 ay mapushane cezası zımnında yakalanmamak için, çaldığı ticari araçta hayat dolu Mehmet Ülgen, tutuklandı.

Bursa’üstelik, internette kiralık evi tutmak isteyen bire bir gönül, 12 mahiye icar bedelini evvelden ödedikten bilahare, kendisine verilen anahtarın eve ilgilendiren olmadığını anlayıp dolandırıldığını fark ederek polise ihbarda bulundu. Bunun üstüne Inanma Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Ayyarlık Seksiyon Amirliği ekipleri, şüpheliyi yararlanmak amacıyla harekete geçti. Mağdur olan kişinin kira sözleşmesi imzaladığı bölgedeki düzenlilik kamerası görüntülerini inceleyici polis, şüphelinin kesinleşmiş 23 yıl 10 kamer delik cezası olan ve 17 ayrı ayyarlık suçundan aranan Mehmet Ülgen olduğunu belirledi. Kayıtlı tevakkuf adresinin olmadığı öğrenilen Ülgen’in ara sıra eyyam Gürsu ilçesinde yaşayan ailesinin yanına geldiği belirlendi. Bölgeye yoğunlaşan ekipler, sabık cuma namazı haset şüpheliyi, asıl ve babasının evinde yakaladı. Polis Güçleri, Ülgen’in üstünde mevcut anahtardan kullandığı araca bile ulaştı.

İstanbul’dan çalındığı tayin edilen bu aracın ilgi çekmemek üzere giydirme yapılarak kargo aracına dönüştürüldüğünü tespit fail polis güçleri, Mehmet Ülgen’in yakalanmamak amacıyla yatak ve aş damı eşyası koyduğu aracı, karavan kadar kullanıp, içre yattığını tespit etti. Çevirici içre yapılan aramada, 1 elektronik beyin, 3 el telefonu, 32 bulutsuz hat, 8 rabıt sahte mülk, 13 sahteikiz plaka ve 30 düzme kira sözleşmesi bulundu. Şüphelinin hele cali para ve sahte sözleşmelerle vatandaşların güvenini kazanmaya çalıştığı öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgulama sonrası adliyeye çıkartılan Ülgen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.Share: