Başkasına ilgili evleri kiraladı; yakalanmamak için çaldığı araçta kaldı

BURSA’dahi, internette başkalarına ilişik kiralık familya fotoğraflarını kullanarak elan uyguna ilan veren ve gelenlerden yapmacıklı anahtarla 6-12 mahiye parayı evvelce düz Mehmet Ülgen (44), polis tarafından yakalandı. Kesinleşmiş 23 yıl 10 kamer mahbes cezası zımnında yakalanmamak için, çaldığı ticari araçta etkili Mehmet Ülgen, tutuklandı.

Bursa’de, internette kiralık evi tutmak isteyen bire bir sevimli, 12 maaş kira bedelini başlangıçta ödedikten sonraları, namına sunulan anahtarın eve ait olmadığını anlayıp dolandırıldığını ayırt ederek polise ihbarda bulundu. Bunun konusunda Inanma Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğü Ayyarlık Kürsü Amirliği ekipleri, şüpheliyi ihata etmek için harekete geçti. Kıygın olan kişinin kira sözleşmesi imzaladığı bölgedeki asayiş kamerası görüntülerini inceleyici polis, şüphelinin mukannen 23 yıl 10 kamer mapushane cezası olan ve 17 ayrı ayyarlık suçundan aranan Mehmet Ülgen olduğunu belirledi. Kayıtlı tevakkuf adresinin olmadığı öğrenilen Ülgen’in bazen günler Gürsu ilçesinde ruhlu ailesinin yanına geldiği belirlendi. Bölgeye yoğunlaşan ekipler, sabık cuma haset şüpheliyi, esas ve babasının evinde yakaladı. Polis Güçleri, Ülgen’in üstünde mevcut anahtardan kullandığı araca da ulaştı.

İstanbul’dan çalındığı tespit edilen bu aracın ilgi çekmemek üzere giydirme yapılarak kargo aracına dönüştürüldüğünü tespit fail polis, Mehmet Ülgen’in yakalanmamak üzere yatak ve mutfak eşyası koyduğu uzlaştırıcı, karavan kabil kullanıp, içre yattığını tespit etti. Çevirgeç süresince yapılan aramada, 1 bilgisayar, 3 cep telefonu, 32 sarih format, 8 sargı cali mülk, 13 yapmacıklı/koşa plak ve 30 düzme kira sözleşmesi bulundu. Şüphelinin hele yapmacıklı para ve yapmacıklı sözleşmelerle vatandaşların güvenini kazanmaya çalıştığı öğrenildi.

Güven Müdürlüğü’ndeki sorgulama sonrası adliyeye çıkartılan Ülgen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: