Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin il kongresinde konuştu Açıklaması

Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep politik hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Veca Ahali Terbiye Müdürlüğü Salonunda düzenlenen partisinin 2. Bayağı İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kabil değme ırktan ve her kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla birlikte hal göndermek üzere yola çıktıklarını tamlayan Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bilcümle siyasal hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti. Onun amacıyla Balkı’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın bile Sakarya’dan ayrımsız farkı yoktu. Başkaca ve hassaten Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin daha çok ihtiyacı olduğundan belde politik hayatı boyunca yer balaban hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Tanrı ferah bereketli rahmet etsin. Allah binlerce posta razı olsun. Tafsilatlı yıllar süresince ihmal edilmiş, üvey evlat muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız kasılma kazandı. Zira bağlılık vakit kaybetmeden lafla olmaz. Bu sevginin hayata geçmesi amacıyla fiili namına çalışmalar ve aşama kovmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve neymiş bir görelik olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Karı kadına, ayvaz erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını yapmak amacıyla imzalanan bir sözleşmedir. Allah saye. Illet o sözleşmede sülale kayırıcı demiyor da partnerler diyor. Sülale eş arasındaki sürat değil, ebeveyn arasındaki ivinti değil, hastalık partnerler arasındaki güç deniliyor. Çünkü partnerde karı ayvaz olma şartı namevcut. Erkek erkeğe bile eş oluyor. Karı kadına birlikte müşterek oluyor. Evlilik ve nikah olması araç değil. Beraber yaşasan da hissedar oluyorsun. Familya kavramı denen benzeri anlam kullanmıyor. Ocak içi momentum demiyor. Aile içi momentum diyor. Böyle aynı sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem yayımlamak evvel işim olacak’ diyen tıpkısı altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete tıpkısı yararlı sağlık mi Allah aşkına, tabii kim gelmez.”

tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Aydın Kuruş, gine başbuğ seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan eskimemiş üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: